utorok, 26 júl 2016 13:26

Devätnásty ročník Memoriálu Ericha Vysokého a Mgr. Jána Lukáča vyhrala domáca Vyšná Slaná

Napísal(a) Ing. Štefan Tomášik

V sobotu 23.7. 2016 sa na futbalovom ihrisku vo Vyšnej Slanej konal tradičný futbalový turnaj Memoriál Ericha Vysokého a Mgr. Jána Lukáča. Turnaja sa zúčastnili okrem domáceho mužstva OFK Vyšná Slaná aj TJ FO Vlachovo – účastník 1. triedy, MFK Dobšiná – účastník V. ligy K – G a ŠK Bastav Revúca –

Revúčka – účastník 1. triedy ObFZ Rimavská Sobota. Pripravené bolo aj občerstvenie a tombola. Diváci mali možnosť vidieť mladých hráčov (MFK Dobšiná), ale aj starších skúsených hráčov (domáci – Lindák, Barnák, Dobšiná – J. Strelka, Smrek, Revúčka – Čatlóš, Vlachovo - Ogurčák). Zaujímavosťou bolo, že za Vlachovo nastúpili aj hráči Betliara Ďuriček, Arvay, Ivanko a Cirbus.

1. zápas Vyšná Slaná - Vlachovo 3:3, na penalty 4:3. Rozhodoval: Lukáš Gyenes

Domáci mali prevahu a dostali sa do dvojgólového vedenia. Potom sa hralo medzi oboma šestnástkami. Lindák vyrazil strelu hráča súpera. Barnák mal prienik po ľavej strane. Prienik súpera zastavil A. Rogos. Lindák kryl center Brondoša z pravej strany. Vlachovo malo útočnú akciu po pravej strane. Následne malo v závere polčasu prevahu: zahrávalo 2 priame kopy (jeden zahrával Marciš), ktoré zneškodnil Lindák. Po rohu bol odpískaný polčas.
V úvode druhého polčasu bola hra vyrovnaná. Nový brankár domácich Balúch kryl center Marciša. Vlachovo znížilo po akcii Marciša po pravej strane. Domáci na to odpovedali akciou zakončenou nepresnou strelou Zabrela a prienikom M. Galla. Vlachovo však bolo v zakončení efektívnejšie a Marciš po strele z priameho kopu vyrovnal, 2:2. Domáci útočili, P. Rogosov center však Pitoňák kryl. Ďalšiu možnosť mal Barnák, ale jeho strela bola nepresná. Zabrel mal prienik po pravej strane. Následne domáci získali v strede poľa prevahu. V poslednej chvíli obranca Vlachova zblokoval gólovú strelu. Po rohu domácich opäť obranca Vlachova vykopával loptu z bránkovej čiary. Po faule Ivana Galla nasledoval priamy kop. Strela Filipa Galla bola nepresná. Z ojedinelej akcie sa však Vlachovo dostalo do vedenia. Ivan Gallo v 63. minúte strelou k žrdi dostal Vlachovo do vedenia 2:3. Neskôr bol odpískaný nepriamy kop za zdržiavanie hry brankára Pitoňáka. Barnákovo zakončenie bolo nepresné. Vyšná Slaná mala akciu na pravej strane, nasledoval roh. K odrazenej lopte sa dostal Barnák a v 66. minúte vyrovnal 3:3. Pitoňák neskôr vyrážal strelu domáceho hráča. Po útoku domácich vľavo bol zahrávaný priamy kop P. Rogosom, Pitoňák jeho strelu kryl. Vlachovo malo iba akciu Marciša vpravo. Zápas skončil remízou a nasledovali penalty. Prví začali domáci, brankár domácich Lindák nepremenil. V ďalších sa už domáci nemýlili, pričom Lindák kryl dve strely a preto penalty skončili 4:3.

2. zápas Dobšiná – Revúčka 3:0. Rozhodoval Patrik Gonos

V hre oboch celkov boli nepresnosti a hrali aj opatrne. Prvú streleckú možnosť mala Dobšiná. Následne Revúčka odpovedala protiútokom. Brankár Dobšinej Breuer boxoval roh Revúčky. Na druhej strane bol prienik Martinka zastavený a nasledoval roh. Revúčka mala prevahu, ale do brejku sa dostala Dobšiná, ktorá ho však úspešne nezakončila. Ďalšiu šanca mala Revúčka po samostatnom nájazde, ktorý nepremenila. Dobšiná zahrávala roh sprava, Smrekova hlavička išla však nad súperovu bránku. Neskôr išlo opäť Smrekovo zakončenie nad bránku súpera. Obranca Revay mal prienik po ľavej strane. Po Smrekovom prieniku nasledoval roh, ktorý boxoval brankár Revúčky. Po chybe brankára Revúčky sa Dobšiná dostala vedenia 1:0, 20. minúta. Revúčka mala nepresnú strelu zo 14. metrov. Za Dobšinú bol aktívny Martinko, ktorý ohrozil súperovho brankára dvakrát. Revúčka zahrávala roh sprava. V závere polčasu mala Revúčka brejk po strate lopty Júliusa Strelku.
Druhý polčas začala Dobšiná náporom. Po prihrávke A. Galla Smrek z nájazdu prekonal brankára Revúčky, 2:0. Ďalší nájazd Ivana Smreka brankár Revúčky zneškodnil. Nový brankár Dobšinej Potočný vyrazil strelu Adriána Čatlóša. Na druhej strane musel brankár Revúčky zasahovať po strele hráča Dobšinej. Po faule pravého obrancu Revúčky na hráča Dobšinej nasledovala penalta, ktorú Dobšiná premenila, 3:0. Revúčka začala útočiť. Potočný vyrazil dve strely súpera. Po faule na ľavého útočníka Revúčky nasledovala penalta. Strela hráča Revúčky bola nepresná. Dobšiná sa dostala do brejku – A. Gallo avšak jeho finálnu prihrávku odkopol obranca. Nájazd A. Galla zneškodnil brankár Revúčky. Skóre mohol zvýšiť aj Smrek, ale jeho nájazd zneškodnil brankár súpera. Strelu z diaľky Potočný kryl.
Ďalšiu strelu z ľavej strany opäť vyrazil. Dobšiná odpovedala po dvoch akciách. Strela A. Galla bola nepresná a rovnako nebol premenený aj samostatný nájazd. Fatálnu chybu J. Hutníka v obrane Revúčka nepotrestala. V závere mala šancu Dobšiná po brejku, ale zakončenie bolo nepresné.

Zápas o 3. miesto Vlachovo – Revúčka 1:2. Rozhodoval: Lukáš Gyenes

Základná zostava Vlachova v tomto zápase: Pitoňák – Gallo, Ogurčák, Hricko, Brondoš – Valko, Ďuriček, Arvay, Ivanko – Rupp, Marián Marciš.
Hra bola v úvode zápasu vyrovnaná, Hrickovu strelu brankár kryl, brejk Revúčky bol zastavený faulom. Ivanko nepremenil brejk, pre zranenie odstúpil z hry. Nahradil ho Cirbus. Pitoňák musel riešiť situáciu včasným vybehnutím. Revúčka zahrávala roh sprava, Brondoš mal brejk vpravo. Vlachovo získalo prevahu v strede poľa. Po centri Ďuričeka nasledoval roh. Hlavičku hráča Vlachova kryl brankár. Na druhej strane Revúčka zahrávala roh sprava. Ďalšiu šancu Revúčky zmaril Marciš. Po rohu bola hlavička hráča Revúčky nepresná. Obranca Gallo mal prienik po ľavej strane. Prišla fáza, keď mužstvá mali nepresnosti vo finálnej fáze. Strelu z 20 metrov kryl Pitoňák. Vlachovo rozvinulo akciu Arvay – Marciš, ale nebezpečná nebola. Na druhej strane mal Čatlóš nepresnú strelu. Po brejku Vlachova na pravej strane Marciš krížnou strelou skóroval 1:0. Revúčku to nezlomilo. Po rozohraní a dlhej prihrávke od pravého obrancu bol faulovaný útočník brankárom Pitoňákom a nasledoval pokutový kop, ktorý tentokrát Revúčka premenila.1:1. V závere polčasu malo Vlachovo prevahu, strela Marciša bola zblokovaná a následný roh Ruppa brankár vyboxoval.
Nasledujúci priebeh bol vyrovnaný. Center z ľavej strany kryl Pitoňák. Ruppova strela z priameho kopu bola nepresná. Brejk Čatlóša bol zastavený faulom. Strela Arvaya zblízka bola zblokovaná. Brankár Revúčky kryl strelu Ruppa, rovnako chytil aj ďalšie 2 strely. Na druhej strane po priamom kope Čatlóša nasledoval roh. Zahrával ho Čatlóš a hráč Revúčky po centri na bližšiu žrď skóroval. 1:2. Hricko mal nepresnú strelu z diaľky. Hráč Revúčky nastrelil žrd po strele z 20 metrov. Roh zľava zahrával Čatlóš. Marcišovu strelu vyrazil brankár na roh. Brvno nastrelil Arvay. Revúčka nepremenila samostatný nájazd z ľavej strany. Vlachovo si vytvorilo záverečný tlak: Marcišova strela zo 7 metrov bola nepresná, Ďuričekovu strelu brankár vyrazil a Cirbusovu strelu brankár kryl.

Finále Vyšná Slaná – Dobšiná 7:1. Rozhodoval Patrik Gonos

Prvú akciu mali domáci, po prieniku Barnáka nasledoval roh zľava. Hralo sa medzi oboma šestnástkami bez vážnejšej šance. Ojedinelú šancu mal Martinko po brejku, avšak jeho strela rozvlnila iba bočnú sieť. Vyšná Slaná začala útočiť, dve strely F. Galla Breuer vyrazil. Na druhej strane Lindák vyrazil Martinkovu strelu. Vyšná Slaná mala nevydarený brejk po ľavej strane. V 20. minúte po centri Kuzmu sprava Šimon skóroval, 1:0. V 22. minúte opäť po rovnakej spolupráci bolo 2:0. Center hráča Dobšinej takmer skončil v bráne Vyšnej Slanej. Šimon mal brejk po pravej strane. Vyšná Slaná viackrát ohrozila Breuera. Dobšiná zahrávala dva rohy zľava a mala aj nepresnú strelu. Najväčšiu šancu mala Dobšiná po akcii Martinka, ktorú zakončoval J. Hutník, ktorý trafil iba žrď.
Do druhého polčasu mužstvá nastúpili s novými brankármi: Lindáka striedal Balúch a Breuera Potočný. V 5. minúte 2. polčasu po prihrávke Kuzmu skóroval ľavý útočník domácich, 3:0. Po centri zľava skóroval domáci hráč Poliak, 4:0. Balúch kryl center zľava.
Po akcii vpravo Dobšiná znížila, 4:1. Po faule na M. Galla nasledoval priamy kop, strela domácich bola nepresná. Ďalšia strela domácich z 20 metrov bola nepresná. Martinkova strela po prieniku bola nepresná. Na druhej strane bola Zabrelova strela po úniku nepresná. Potočný kryl center zľava. Priamy kop z diaľky kryl Potočný. Dobšiná zväčša bránila, raz sa však dostala do brejku. Po kľučkách A. Galla nasledovala nepresná strela. Dobšiná si strelila vlastný gól, keď odkop hráča z diaľky preloboval brankára. 5:1. Kuzmovu strelu Potočný kryl, rovnako aj ďalší brejk domácich a aj Poliakovu strelu. M. Barnák po prihrávke J. Barnáka nastrelil žrď. Kuzmova strela bola zblokovaná. Strela Kuzmu z ťažkého uhla skončila v sieti, 6:1. Po prihrávke Kuzmu ďalší hráč domácich skóroval, 7:1 čím uzavrel stav zápasu.