nedeľa, 11 september 2016 18:57

Dobšinčanom uleteli futbalové tri body v Turni nad Bodvou spred nosa

Napísal(a) MG od

Veľmi teplé až horúce počasie trvajúce v septembrových dňoch bolo najväčším nepriateľom futbalových mužstiev aj na hornom Gemeri. Najmä tých, ktorí sa rozhodli majstrovské zápasy odohrať tesne pred, alebo po obedňajších hodinách. Okrem nich sme zaznamenali niekoľko prekvapujúcich výsledkov. Medzi ne sme zaradili remizu

á-čka Rožňavy s nováčikom v Hrabušiciach, tesné víťazstvo 1:0 piatoligovej Gemerskej Hôrky doma s Veľkou Idou, ale aj dve vysoké víťazstvá dorastencov Rožňavského Bystrého v súťaži I. triedy v doterajších 2 kolách, po ktorých sa stali lídrom súťaže. Najväčším prekvapením kola je výrok ŠTK Vs FZ, ktorá na základe podnetu klubového managera Michala Hudáka z klubu FK Bodva Moldava nad Bodvou zrušilo stretnutie IV. ligy Juh Moldava nad Bodvou - Veľké Kapušany. Zrejme Moldava n/B vystúpila zo súťaže! Škoda, že Dobšinčania nevydržali s dvojgólovým náskokom z 1. polčasu, keď vyrovnávajúci gól domáci zaznamenali až v 90. minúte aby odfúkli hosťom tri body spred nosa. Mnohí diváci očakávali tesnejší výsledok hráčov 5. ligy spod krásnohorského hradu. Prvá trieda sa zaobišla bez väčších prekvapení. Najprv sa zdalo, že také sa udejú v Kružnej a v Rožňavskom Bystrom, ale všetko nakoniec dopadlo tak, ako malo. V II. triede neohrozene kráčajú od zápasu k zápasu "starí páni" FK Baník Štítnik, ktorým patrí nielen 1. priečka, ale aj ihrisko v Kunovej Teplici. Prekvapením kola je víťazstvo hostí z neďalekých Jovíc v Pači. Prekvapujúce sú aj vysoké návštevy v Krásnohorskom Podhradí na zápase B-éčka.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 10.9.2016 - 8. kolo

FK Krásnohorské Podhradie – MFK Sobrance 1:5 (0:4). G: M. Almáši (80´ PK) - I. Bandurovych 2 (13´, 16´), V. Pyniasko (24´), R. Kostič (38´), Ľ. Legemza (76´). ŽK: N. Luko (47´), L. Héger (56´), J. Erdofalvi ˇ89´) - P. Dunda (79´). R: V. Michalik – J. Nosáľ, J. Sučka. DS: M. Černica. Di: 150.
Zlepšený výkon domácich v minulom kole v Rožňave im dával isté šance aj v tomto zápase, ktorý sa hral v sobotu. Opak bol pravdou. Skúsenejší tím hostí zo Sobraniec využil prvý polčas na rozhodujúci gólový náskok, ktorý už Krásnohorčania nevedeli zvrátiť.

Štart Hrabušice - MFK Rožňava 1:1 (1:1). G: P. Kukura (32´) - J. Figúr (41´). ŽK: L. Jurčo (87´) - 0. R: P. Ištoňa - M. Klokovanič, D. Tirpák. DS: J. Štofka. Di: 300. Domáci ako nováčik nastúpili proti lídrovi súťaže nebojácne. Hoci skóre majú od Rožňavčanov o polovicu slabšie, predsa ich v tomto zápase obrali o dva body. Strelecky bol platný najmä ich najlepší strelec Kukura, ktorý sa presadil gólom do brány Pulena po pol hodine hry. O niekoľko minút na to sa presadil aj najlepší strelec Rožňavy Jaro Figúr a bolo 1:1. Obidvaja úspešní kanonieri nemali ďalších nasledovníkov, a strelecky sa tiež nepresadili viac, skóre zostalo vyrovnané.

V. LIGA 10.9.2016 - 6. kolo

FK Gemerská Hôrka - ŠKO Veľká Ida 1:0 (1:0). G: D. Bodnár (44´). ŽK: R. Ferdinand (26´), A. Izák (30´), T. Kardoš (54´) - J. V. A. Teixera a Silva 2 (30´, 89´), M. Szilasi (81´), M. Morávek (89´). R: R. Bobko – L. Kunzo, J. Kunaj, DS: J. Ondík. Di: 100. Gemerskohôrčania mali doma jedno z mužstiev najspodnejšieho miesta tabuľky. Tri body získali veľmi ťažko. Zápas sprevádzalo množstvo žltých kariet z obidvoch strán, na ktoré však doplatili hostia, keď po druhej žltej karte musel 2 minúty pred koncom opustiť ihrisko hráč s najdlhším menom – Brazílčan Joäo Viktor Arruda Teixeira a Silva.

Cementár Turňa nad Bodvou – MFK Dobšiná 2:2 (0:2). G: D. Ribár (51´), L. Švajko (90´) - M. Gelda (12´), L. Greško (24´). ŽK: J. Biačko (32´), P. Šrobár (33´), D. Ribár (80´) - J. Gelda (72´). R: D. Ružbarský - M. Krivjančin, Š. Kravčák. DS: J. Faťara, Di: 121.  Dobšinej odletel poriadny kus holuba spred nosa. V Turni vyhrávali už 0:2, aby stratili víťazstvo v poslednej minúte hry. Z hostí nastúpil už bývalý hráč MFK Rožňava, brankár Štefan Mišina. Vyrovnávajúcemu gólu domácich ani on nezabránil.

I. TRIEDA 11.9.2016 6. kolo

FO Vlachovo – ZK Dlhá Ves 1:3 (0:1). G: I. Gallo (48´) - P. Mičinsky 2 (2´, 89´), A. Orvos (74´). ŽK: T. Pitoňák (73´) - 0. R: J. Szor – T. Gyenes, DS: O. Vysoký. Di: Hostia prekvapujúco dobre začali súťaž a aj týmto výsledkom sa dostali na 3. priečku tabuľky.

Baník Rožňavské Bystré - Gemtex Rudná 3:1 (0:1). G: O. Šomšák 2 (50´, 88´), Š. Dorkin (72´PK) - R. Štefán (22´), ŽK: R. Bubenčík (45´), Cs. Koncz (68´) - D. Orbán (61´), Cs. Óvary (90´). R: P. Gálik . DS: J. Šmelko, Di: 100. Hostia na derby prišli ako pokropení živou vodu a aj výsledok z prvého polčasu napovedal, že prišli do Bystrého vybojovať stratu 3 bodov za nenastúpenie v minulom kole. Výkon Bystränov v druhom polčasde však dojem zvrátil a troma gólmi potvrdil lepšiu sutuáciu v mužstve, než majú Rudňania.

Apex Kružná - OTJ Honce 4:2 (0:0). G: O. Kerekes 2 (64´, 84´), R. Szendi (74´)M. Demeter (76 PK) - S Dzureň 2 (53´, 64´). ŽK: 0 – M. Pástor. R: M. Nemčko - M. Šimčák, DS: J. Džubák, Di: 50. Hončania tiež začali zápas s nováčikom súťaže lepšie ako domáci. Do 64. minúty sa im aj darilo a viedli. Potom sa presadili domáci a 3 body si ponechali doma.

ŠK Jablonov n/T - OFK Vyšná Slaná 0:2 (0:2). G: M. Gallo (1´), M. Fifik (4´ vlastný). ŽK: A. Vislay (1´), Pet. Hutník (65´), Pav. Hutník (89´) - Š. Domik (40´), P. Rogos (51´), O. Liptai (89´). R: M. Uharček, DS: G. Gašpar, Di: 20. Góly v tomto zápase dali hráči obidvoch mužstiev. Pravda, domáci jeden gól do vlastnej siete a pomohli tak veľkým dielom hosťom úspešne zavŕšiť zápas a body odviesť spod Sorošky pod Radzim.

Tatran Betliar – Sokol Bohúňovo 3:0 (2:0). G: R. Fabián 2 z PK(26´, 80´), L. Fafrák (9´). ŽK: Ľ. Árvay,

Nižná Slaná odst

M. Árvay obaja (33´) - R, Kulik (26´), G. Šušán (80´). R: J. Gyenes – A. Farkaš, DS: P. Béreš. Di: 70. Bohúňovčania striedajú dobré zápasy so zlými. Tentoraz na výkonovú nevyváženosť doplatili v Betliari. Domáci však dva góly vsietili z pokutových kopov.

Krásnohorská Dlhá Lúka - FK Hrhov 6:1 (1:0). G: J. Čižmár 3 (63´, 65´, 83´), R. Klinko 2 (77´, 86´), P. Klárik (11´) - A. Gruľo (69´). ŽK: 0 - Ľ. Bartók (55´). R: L. Gyenes, DS: F. Drenko. Di: 100.  Domáci si udržiavajú stále dobrú formu z minulého ročníka a bolo len otázkou času, kedy sa proti slabému Hrhovu, svietiacemu na chvoste tabuľky, presadia. Strelecky sa vydarilo Dlholúčanovi Jánovi Čižmárovi, ktorý trikrát skóroval do siete Hrhova.

FK Baník Drnava má voľno.

II. TRIEDA – 10.9.2016 4. kolo

FK Baník Štítnik - FK Polom Gemerská Poloma 8:1 (6:0). G: M. Gallo-Barnák 3 (9´PK, 22´, 24´), Jakub Rochl 2 (69´, 74´), B. Milko (25´), D. Grác (32´), P. Bene (40´) - R. Polyák (51´). ŽK: 0 – T. Švihla (79´). R: D. Poťmák - J. Gyenes , L. Šalamon, DS: F. Drenko, Di: 100. Na lídra II.

10.   Mladosť Brzotín 4   0   0   4   1:22    0

triedy prišlo do Kunovej Teplice, kde majú domovské ihrisko, toľko divákov, ako na piatoligovú Gemerskú Hôrku. Teraz sa streli dve nové mužstvá v súťaži. Dominovali síce domáci, ale hostia boli prví, ktorí uštedrili domácim prvý gól v ich sieti. Bolo to až po 320 minútach hry.

FK Mladosť Lipovník - Družba Čoltovo 6:1 (3:0). G: R. Szucs 2 (23´, 40´), G. Lakomi 2 (49´, 61´) , A. Gorgei (31´ PK), L. Emodi (83´) - P.Peprik (90´). ŽK: 0 - Zs. Lázok (28´), Cs. Jonáš (45´). R: L. Marton – R. Farkaš. DS: Š. Maté. Di: 50.

Sokol Pača - Mladosť Jovice 1:2 (0:1). M. Slávik (90´) - N. Barczi (32´), G. Grecmacher (88´). ŽK: Ľ. Gajdoš (86´) - O. Kerekeš (65´). R: D. Poťmák, DS: L. Nagy. Di: 50.

FK Krásnohorské Podhradie B - ŠK Baník Štítnik 1:3 (1:1). G: J. Gulykás (7´) - M. Gallo (37´), A. Krága (55´), Ján Rochl (66´). ŽK: 0 – J. Kolesár (68´). R: Š. Igrai, DS: Š. Bodnár. Di: 120.

Mladosť Brzotín - Baník Rakovnica 0:1 (0:0). G: L. Fabian (75´). ŽK: A. Rusnyák (62´), K. Rezmuves (73´), E. Lázok (75´) - 0. R: R. Mikulec, DS: Š. Hadar. Di: 30.

DORAST

III LIGA K-G 6. kolo

Lokomotíva Košice B – FK Hrhov 4:1 (3:0). G: P. Potemri 2 (21´, 26´), Š. Kuruc (29´), J. Trojčák (65´) - A. Gruľo (74´). (T. Szakács nepremenil v 52´min pokutový kop). ŽK: hralo sa bez kariet. R: P. Berta. Di: 10. Najlepší strelec súťaže T. Szakács z Hrhova nepotvrdil v zápase svoje strelecké kvality, keď nedal nielen gól, ale ani nepremenil pokutový kop.

Družstevník Malá Ida – MFK Rožňava 2:0 (1:0). G: J. Seman (15´), T. Ivanič (90´). ŽK: P. Seman (30´) - J. Hovorka (14´), M. Ikri (77´). R: M. Fotta. Di: 30. Líder súťaže - mladíci z Rožňavy stratili v tomto kole prvé body, ale udržali sa na čele tabuľky lepším skóre pred najväčším prenasledovateľom - Lokomotívou. Domácim navyše pomohol Ivanič vlastným gólom, keď ich hráč J. Seman nepremenil predtým pokutový kop.

FK Krásnohorské Podhradie - Baník Drnava 1:0 (1:0). G: B. Harabin ( 16´), ŽK: R. Rezmuves (23´) - R. Kováč (23´). R: P. Gonos. Di: 40.

I. TRIEDA 2. kolo 10.9.2016

MFK Dobšiná - FK Gemerská Hôrka 2:13 (1:5). G: A. Mirga (33´), S. Gábor (59´) - M. Csupori 6 (24´, 37´, 44´, 46´, 55´, 79´), D. Kokény 3 (1´, 63´, 74´), P. Ferenc 2 (40´, 65´), L. Parti 2 (69´, 80´). ŽK: M. Tokarčík (60´) - 0. R: L. Gyenes. Di: 20.

Baník Rožňavské Bystré - Krásnohorská Dlhá Lúka 10:1 (5:1). G: A. Palečko 4 (3´, 34´, 64´, 87´), P. Milko 2 (11´, 38´), D. Parti 2 (25´, 80´), I. Čopák (68´). ŽK: F. Znak (77´) - 0. R: L. Gyenes, Di: 20.

Tatran Betliar – FK Plešivec 0:2 (0:1). G: R. Viola (20´), V. Šereš (72´). ŽK: M. Hatvaník 2 (58´, 85´) , M. Bikár (67´) - A. Šereš 2 (53´, 58´). R: K. Baczúk. Di: 30.

ŽIACI

I. TRIEDA 2. kolo

Baník Drnava – Polom G. Poloma 1:6 (1:2). G: A. Polyák (23´) - O. Červenák 3 (61´, 62´, 69´), R. Jacko (22´), F. Chochol (41´). ŽK: bez kariet. R: R. Mikulec, Di: 20.

FK Plešivec - Papiereň Slavošovce 0:4 (0:3). G: K. Lalík (10´), J. Viola (11´vlastný), S. Gunár 2 (17´, 64´). R: L. Marton. Di: 30.

MFK Dobšiná - FK Krásnohorské Podhradie - zápas preložený na 6.10.2016 o 10.30.