nedeľa, 18 september 2016 18:29

Štyristo divákov v Štítniku na futbalovom zápase 5. kola druhej triedy majstrovstva okresu

Napísal(a) MG od

V druhej triede okresnej futbalovej súťaže sme na derby zápase jej piateho kola medzi ŠK Baník Štítnik - FK Baník Štítnik zaregistrovali 400 divákov. To sa priam nechce veriť, ale rozhodca tak napísal v zápise o stretnutí. Ako to bolo inde v tretí septembrový víkend na hornom Gemeri? Začnime najvyššou súťažou - IV. ligou JUH.

Naše dve mužstvá v nej prišli o tri body. MFK Rožňava ich nemohla získať, lebo súper z Moldavy n/B vystúpil pred nedávnom zo súťaže a futbalisti z Krásnohorského Podhradia vydržali v Rudňanoch ako tak vzdorovať iba v I. polčase, keď v druhom ich domáci zaťažili piatimi gólmi a domov zase prišli nešťastní. V I. triede prekvapila Kružná v Dlhej Vsi a priviezla si tri cenné body. Je to jej druhé víťazstvo vonku. Najvyššiu prehru zaznamenali Baníci z Rožňavského Bystrého v Drnave, ktorí sú pre súperov vonku veľmi štedrí. Trinásť gólov v troch zápasoch je príliš veľa na mužstvo, ktoré patrilo medzi popredné mužstvá tejto súťaže. Prekvapivá je i remíza Vlachova v Rudnej, ale i domáce víťazstvo Honiec s Jablonovčanmi.
V druhej triede je prekvapivá prehra Rakovnice s béčkom Krásnohorského Podhradia tesne 2:3, ku ktorej prispeli i dva nepremenené pokutové kopy dvoch domácich hráčov. Cenná je výhra nováčika z Gemerskej Polomy s Pačanmi. Po prvýkrát v histórii II. triedy rozhodoval zápas neutrálny rozhodca SFZ, dokonca z Prešova. Aj on akoby popohnal hostí k zisku troch bodov odpískaním pokutového kopu za stavu 2:2.

DOSPELÍ

IV. LIGA JUH 9. KOLO

OŠK Rudňany - FK Krásnohorské Podhradie 7:1 (2:1). G: J. Mikuš 4 (1´, 48´, 57´, 71´), A. Bašista (38´), E. Stanislav (76´), T. Bdžoch (84´) - M. Almáši (44´). ŽK: J. Koňak (19´), M. Guballa (25´), S. Steiner (43´), T. Bdžoch (70´) - D. Vozár (19´). R: J. Leferovič - M. Djordjevič, J. Eperješi. DS: P. Bančanský. Di: 100. Doterajší zisk troch bodov futbalistov FK Krásnohorského Podhradia stačí iba na 14. miesto v tabuľke. Blízkosť súpera z Rudnian im dával príležitosť presadiť sa. Domáci však využili všetky možnosti na zisk nielen troch bodov, ale aj na vylepšenie si skóre. Dôkazom zvýšenej bojovnosti sú aj 4 žlté karty pre domácich. Hostia boli slušnejší, ale odišli s poriadnou nádielkou gólov.

MFK Rožňava - FK Bodva Moldava n/B Nehralo sa, hostia vystúpili zo súťaže!

V. LIGA K-G 7. KOLO

MFK Dobšiná - FK Kechnec 2:5 (1:1). G: A. Gallo (35´), R. Gotthardt (86´) - P. Palenčár 3 (9´, 20´, 62´), D. Vrábel (18´), A. Hudák (28´). ŽK: J. Gelda (7´) - T. Harasty (32´). ČK: P. Fabián (32´) - 0. R: T. Klokočka - M. Turcsányi, D. Frank. DS: M. Koščák. Di: 150. Susedné mužstvá z tabuľky sa po tomto kole od seba oddelili. Je to však na úkor domácich, ktorí pustili hostí z Kechneca príliš do vedenia a potom už na vyrovnanie bolo veľmi neskoro.

Družstevník Malá Ida – FK Gemerská Hôrka 1:1 (0:1). G: M. Andreja (82´) - D. Bodnár (8´). ŽK: Ľ. Seman (44´), M. Andreja (71´) - A. Izák (39´), R. Madarász (44´), O. Siman (65´), V. Kováč (89´). R: M. Marušin - D. Jakubčin, M. Baloga. DS: J. Gajdoš. Di: 150. Cenný bod si priviezli futbalisti Gemerskej Hôrky z Malej Idy. Pomohlo im to dostať sa do tesného závesu piatej Dobšinej.

I. TRIEDA 7. KOLO

ZK Dlhá Ves – Apex Kružná 2:4 (0:3). G: A. Orvos (53´), M. Makkai (58´) - J. Kamenský 2 (33´, 38´), L. Varga (11´), Ľ. Lukáč (52´). ŽK: P. Mičinsky (24´), G. Beke (38´) - G. Dókuš (23´), M. Szabó (43´), R. Garana (64´), O. Kerekes (68´), Ľ. Lukáč (72´). R: K. Baczúk - V. Martinko, L. Gyenes, DS: F. Drenko. Di: 60. Nováčik z Kružnej sa proti dobre rozbehnutej Dlhej Vsi na jej ihrisku presadil hneď od prvého hvizdu rozhodcu a do 52. minúty si vystrieľal až štyri góly. Stálo ich to síce aj 5 žltých kariet oproti dvom domácim, ale víťazstvo je pre nich cennejšie.

Gemtex Rudná - FO Vlachovo 2:2 (1:2). G: M. Chochol 2 (16´, 63´PK) - M. Marciš 2 (8´, 23´PK). ŽK: M. Chochol (29´) - O. Leskovjanský (40´), M. Marciš (85´). R: M. Uharček - T. Gyenes, R. Mikulec. DS: P. Béreš. Di: 100. Neuveriteľne početná návšteva prišla v nedeľu predpoludním na tento zápas. Domáci v ňom však mali namále získať čo len bod. Hostia sa tešili z prvého gólu už v ôsmej minúte. Aspoň bod pre domácich zachránil Matej Chochol dvoma gólmi. Druhý z pokutového kopu.

Drnava - Rožňavské Bystré 4:0 (1:0). G: D. Zakhar (4´PK), K. Šoltés (62´), D. Tisza (66´), B. Šoltées (80´). ŽK: R. Kovács (59´) - I. Demján (5´). R: J. Szor – L. Šalamon. DS: J. Šmelko. Di: 60. Bystrania utrpeli v Drnave najvyššiu prehru kola. Akoby u súperov nechceli získať čo len bod. Držali sa síce po pokutovom kope domácich zahrávanom už v 4. minúte takmer hodinu, ale domáci potom pridali ďalšie tri góly a bolo po nádejách hostí, ktorí navyše prišli na zápas nekompletní a bez svojho najlepšieho strelca.

Bohúňovo - Krásnohorská Dlhá Lúka 0:0. ŽK: P. Kubík (15´), R. Kulik (63´) - K. Albert (18´), J. Jurini (43´). R: J. Gyenes – A. Farkaš. DS: Š. Hadar. Di: 100. Aj keď sa zápas skončil bez gólov, čo diváci nemajú radi, videla ho najvyšia účasť divákov kola zo súťaže I. triedy.

Vyšná Slaná - Betliar 4:1 (3:1). G: O. Liptai (26´), Š. Domik (28´), P. Rogos (34´), P. Zabrel (61´) - L. Fafrák (16´). ŽK:

Nižná Slaná  odst.

bez kariet. R: V. Martinko – R. Mikulec. DS: J. Džubák. Di: 50. Domáci boli jasným favoritom. Hostia sa však prezentovali už v 16. minúte gólom Lukáša Fafráka a bolo 0:1. V zápase viedli iba 10 minút, odkedy prevzali iniciatívu Vyšnoslanci a postupne pridávali do siete hostí gól za gólom. Udržali si aj 1. priečku v tabuľke súťaže.

OTJ Honce - ŠK Jablonov n/T 3:1 (1:0). G: S. Dzureň 2 (84´, 88´), L. Hajdu (5´) . ŽK: J. Karalo (64´), L. Hajdu (78´) - M. Fifik (41´), G. Páll (55´). R: L. Gyenes - K. Baczúk. DS: Š. Bodnár. Di: 40. O víťazovi zápasu sa rozhodlo až v posledných 10 minútach. Aj keď domáci viedli už od 5 minúty, hostia v sedemdesiatej vyrovnali na 1:1. Domáci sa tak tešili po druhý raz z víťazstva a nefigurujú v tabuľke na najnižšej priečke.

NAJLEPŠÍ STRELCI I. TRIEDY PO 7. KOLE:

II. TRIEDA 5. KOLO

Mladosť Jovice - Mladosť Lipovník 2:1 (1:0). G: G. Grecmacher (37´), T. Gebe (87´). ŽK: Á. Kerekes (43´) - A. Korszinszki (60´), D. Kardos (62´), P. Luspaj (87´). R: Š. Iglai, DS: J. Bobrík. Di: 80.

10. Brzotín 5  0  0  5 2:28   0

ŠK Baník Štítnik - FK Baník Štítnik 1:2 (1:1). G: R. Kolesár (5´) - M. Gallo-Barník 2 (44´, 79 PK). ŽK: M. Štefanik (78´), A. Rochl (90´) - B. Milko (63´), M. Gallo-Barnák (44´). R: P. Ziemba (Prešov) – R. Farkaš. T. Gyenes. DS: P. Béreš. Di: 400. Toľko divákov v Štítniku ako v tomto derby mesto už veľmi dávno nezažilo. A možno nikdy v doterajšej histórii. Videli tesné víťazstvo hostí zásluhou strelca Miloša Galla, ktorý svoj druhý, rozhodujúci gól, vsietil v 79. minúte z pokutového kopu. Prvýkrát do najnižšej súťaže prišiel zápas rozhodovať rozhodca až z Prešova.

Polom Gemerská Poloma – Sokol Pača 2:0 (1:0). G: M. Dorčák (22´), M. Ďurán (80´). ŽK: M. Neubauer (15´), J. Galata (76´) - J. Sústrik (59´), J. Liška (80´). ČK: T. Švihla (69´) - 0. DS: G. Gašpar. Di: 50.

Družba Čoltovo - Mladosť Brzotín  6:1 (1:1). G: P. Peprík 4(30´, 50´, 69´, 86´), L. Jonáš (58´), K. Kárász (69´) - K. Rezmuves (25´), (N. Boldi v 38´nepremenil PK). ŽK: V. Tamáš (16´), Š. Kárász (38´) - R. Kona (58´). R: M. Šimčák - I. Tokoly. DS: F. Drenko. Di: 30.

III. LIGA 7. KOLO

Slovan Poproč - FK Krásnohorské Podhradie 3:2 (1:2). G: P. Schmiedl (17´, 52´), A. Veselý (82´) - Š. Kušnier (32´), D. Šimko (35´). ŽK: T. Sciranko (55´), P. Štovčík (76´) - 0. R: P. Slimák. Di: 50.

Hrhov – KAC Jednota Košice 1:7 (1:2). G: L. Rigó (9´) - M. Mlynár 2 (2´, 22´), M. Durkáč 2 (60´, 83´), M. Šever 2 (74´, 86´), D. Pástor (90´). ŽK: A. Hranyó (58´), D. Grulyo (85´) - Š. Forgáč (67´). R: D. Gorel. Di: 20.

Baník Drnava – MFK Ťahanovce 5:1 (2:1). G: R. Kováč 3 (40´, 49´, 55´), S. Sliva (20´), N. Vozár (71´) - J. Gaľa (14´). ŽK: bez kariet. R: P. Gonos. Di: 30.

MFK Rožňava - MFK Spartak Medzev 13:0 (3:0). G: M. Laven 6 (30´, 63´, 75´, 82´, 86´, 90´), J. Rigo 2 (26´, 56´), M. Ikri 2 (47´, 85´), Z. Répási (40´), D. Džačovský (49´), M. Bakoš (53´). ŽK: M. Mitrik (88´) - P. Pačay (28´), M. Tokoly (31´), M. Polyák (88´).

I. TRIEDA 3. KOLO

FK Gemerská Hôrka - Tatran Betliar 12:2 (2:1). G: D. Kokény 5 (34´, 47´, 58´, 71´, 82´), L. Parti 4 (54´, 66´, 77´, 86´), F. Ferenc (11´), E. Samko (65´), M. Csupori (72´) - L. Buday 2 (20´, 62´). ŽK: M. Csupori (25´), D. Váradi (84´) - P. Smorada (37´). R: L. Gyenes. Di: 10.

FK Plešivec - Baník Rožňavské Bystré 2:2 (0:1). G: S. Kovács 2 (73´, 90´) - A. Viola (11´vlastný), S. Kovács (69´vlastný). ŽK: T. Béke (19´), A. Viola (21´) - Š. Králik (60´), D. Parti (57´). Domáci strieľali góly aj za hostí a ledva remizovali, keď vyrovnávajúci gól strelili až v 90. minúte.

Krásnohorská Dlhá Lúka - MFK Dobšiná 7:2 (3:1). G: N. Simon 6 (15´, 18´, 21´, 47´, 72´, 74´), P. Máté (79´) - K. Ferko (26´), M. Žiga (88´). ŽK: bez kariet. R: I. Tokoly. Di:15.

ŽIACI

II. LIGA 7. KOLO

STARŠÍ: MFK Rožňava - FK Junior Šaca 5:1 (5:0). G: M. Dominik 5 (23´ PK, 25´, 29´, 31´, 35´) - K. Rybár (55´). ŽK: 0 – S. Mitro (55´), E. Dudáš (57´), M. Čisár (68´). R: V. Gallo. Di: 20.

MLADŠÍ: MFK Rožňava - FK Junior Šaca 4:2 (4:1). G: F. Gyenes 3 (17´, 22´, 24´), M. Timár (3´) - M. Seman (9´vlastný), T. Malinovskyy (51´). ŽK: bez kariet. R: V. Gallo. Di: 30.

FK Krásnohorské Podhradie – FK Plešivec 5:3 (3:0). G: L. Horváth 3 (16´, 21´, 70´), M. Krištóf (33´), O. Pípezsík (69´) - D. Beke (36´, 23´nepremenil PK), J. Viola (42´), M. Kliment (50´). ŽK: bez kariet. R: D. Poťmák. Di: 25.

Polom Gemerská Poloma – MFK Dobšiná 0:5 (0:3). G: J. Polanecký 2 (9´, 51´), A. Labuda (35´), M. Kamenský (25´vlastný), F. Bafi (42´vlastný). ŽK: bez kariet. R: V. Martinko. Di: 20.

Papiereň Slavošovce - Baník Drnava : (:).