sobota, 14 október 2017 12:17

Prečo je lídrom VI. ligy na hornom Gemeri OFK Vyšná Slaná Doporučený

Napísal(a) Š. Tomášik
(2 hlasov)

Futbalový klub OFK Vyšná Slaná patrí v posledných ročníkoch medzi popredné kluby najvyššej okresnej súťaže okresu Rožňava. Káder postupne doplnili hráči z Dobšinej: Balúch, Laurinc, Jer. Barnák, Joz. Barnák, A. Gallo a z iných klubov G. Keršák a Š. Domik. Náš spolupracovník Ing. Š. Tomášik pripravil článok, v ktorom nám predstaví káder OFK V. Slaná a hodnotenie zápasov trénera Tibora Krištofa ml. od 5. kola a pridal aj rôzne zaujímavosti. Text dopĺňa jedna fotografia.

Káder: Vladimír Balúch, Roman Lindák – Michal Hadar, Milan Fifik, Peter Rogos, Adrián Rogos, Miloš Bendík, Marek Laurinc, Gustáv Keršák, Jozef Barnák, Jerguš Barnák, Adam Gallo, Ondrej Kračún, Roland Revúcky, Peter Zabrel, Martin Gallo, Filip Gallo, Ján Sentpetery, Jerguš Krásny, Štefan Domik.

Hodnotenie zápasov od 5. kola – tréner Tibor Krištof

5. kolo
Jablonov - V. Slaná 3:5 /2:0/ Góly: 2 O. Kračún, A. Gallo, Š. Domik, F. Gallo
Zostava: V. Balúch - P. Rogos, M. Hadar, F. Gallo, M. Laurinc - A. Gallo, G. Keršák, M. Fifik, O. Kračún - Jer. Barnák, Š. Domik
striedali: M. Gallo, J. Krásny, R. Revúcky, náhradníci: Joz. Barnák, J. Sentpetery.

Zápas sme odohrali po 4-dňovom sústredení na Mlynčekoch, no na priebeh zápasu to nemalo vplyv. Hneď na začiatku 1. polčasu sa zranil M. Fifik a musel striedať. Začali sme ofenzívne, tlačili sme na domácich, vysoko sme napádali. Vypracovali sme si množstvo štandardiek aj gólových šancí, no nedarilo sa nám skórovať, naopak po nakopnutých loptách domácich sme v obrane spravili chyby, čo po minulé zápasy nebolo naším zvykom a prehrávali sme po 1. polčase 2:0, aj keď druhý gól bol neregulárny. No aj tak sa na to nemôžeme vyhovárať, 1. polčas sme hrali dosť otvorene a z toho aj pramenili tie góly v našej bráne.
Na začiatku 2. polčasu sme chceli streliť kontaktný gól a dostať sa tak do hry. Nakoniec nám vstup do 2. polčasu vyšiel nad očakávania a už v 50 min. po góloch A. Galla zo štandardky po rohu G. Keršáka, Š. Domika po krásnej krížnej strele zo šestnástky bolo vyrovnané. Začali sme domácich tlačiť, dobre sme kombinovali v strede poľa, výsledkom čoho boli v priebehu 3 minút 64-67 dva góly O. Kračúna po štandardkách po rohu, ktoré opäť výborne zahrával G. Keršák a vyhrávali sme tak 2:4, štyri góly sme tak dali za 22 minút 2. polčasu. Aj potom sme mali množstvo šancí, kedy sme už definitívne mali zlomiť súpera gólom na 2:5, no neskórovali sme, naopak po ojedinelej akcii a štandardke domáci znížili na 3:4, no bolo to z ich strany všetko. My sme aj naďalej hrali dobre, domácim sme skoro vôbec nedávali loptu, čo ťažko znášal domáci kapitán, ktorý sa uchýlil k nefér zákrokom. Čo ma veľmi teší, že sme sa nedali vyprovokovať, neoplácali sme a hrali sme si naďalej svoju hru a v 85. min sme po peknej akcii gólom F. Galla do prázdnej brány po nezištnej prihrávke Š. Domika upravili na 3:5. Dobre sa do hry zapojili aj striedajúci hráči, ktorý mohli skórovať, no musím povedať, že dobre im zachytal brankár, ktorý domácich zachránil od oveľa väčšej prehry.
V tomto zápase sa opäť ukázala sila mužstva, kedy po prehratom 1. polčase 2:0 sme v druhom zápas otočili a zaslúžene sme tak vyhrali a upevnili sme si 1. miesto.

6. Kolo
Rož. Bystré - V. Slaná 0:7 /0:3/ Góly: 3 G. Keršák, 2 A. Gallo, 2 Jerguš Barnák

Zostava: R. Lindák - M. Hadar, M. Bendík, F. Gallo, M. Laurinc - O. Kračún, G. Keršák, A. Gallo, P. Rogos - Jer. Barnák , M. Gallo,

striedali: Š. Domik, Joz. Barnák, J. Gallo, J. Krásny, J. Sentpetery
náhradníci: A. Rogos, V. Balúch.

Dá sa povedať, že sme boli v skoro v kompletnom zložení, 2 brankári a 17 hráčov do hry. Zápas nám vyšiel herne ako aj výsledkovo. Boli sme lepší o dve triedy, čo potvrdil aj domáci tréner. O jednoznačnom víťazstve sme rozhodli už v 1. polčase, ktorý sme vyhrali 3:0, 2. gólmi Jerguša Barnáka, ktorý sa tak dotiahol na čelo strelcov súťaže a jedným presným zásahom A. Galla, ktorý hneď na začiatku 2. polčasu strelil tiež svoj 2 gól v zápase a zvýšil tak na 4:0. Domácich sme po celý čas k ničomu nepustili a naopak my sme si naďalej vypracovali množstvo šancí, z ktorých sme ešte premenili tri. Síce sme mali do tej doby dvoch 2 gólových strelcov Jerguša Barnáka a Adama Galla, no hetrik sa im nepodarilo dať, naopak všetky tri góly a čistým hetrikom tak zaslúžene korunoval svoj výborný výkon ako sme od neho zvyknutí. G. Keršák. Vlastne za predvedenú hru a vysoké víťazstvo by som chvel vyzdvihnúť výkon celého mužstva.

7. Kolo
V. Slaná – Dlhá Ves 2:0 /1:0/ Góly: Jerguš Barnák, G. Keršák

Zostava: R. Lindák - M. Hadar, M. Bendík, F. Gallo, M. Laurinc - P. Rogos, G. Keršák, A. Gallo, O. Kračún - Jer. Barnák , P. Zabrel,
striedali: Joz. Barnák, A. Rogos
náhradníci: R. Revúcky, J. Krásny

Vedeli sme že to bude ťažký zápas, že hostia majú mladých hráčov, čo sa aj nakoniec ukázalo, aj keď si myslím, že víťazstvo sme si zaslúžili a boli sme lepším mužstvom. Po dlhšej dobe sa po zranení vrátil do zostavy P. Zabrel.
Na ťažkom rozmočenom teréne sme začali dobre a do 15 . minúty sme si vypracovali tri gólové príležitosti, no nepodarilo sa nám dať gól. Až z následnej peknej akcie, kedy z ľavej strany zacentroval Filip Gallo na Jerguša Barnáka, ktorý si zbehol na center a z jednej zasunul loptu popri brankárovi. Aj naďalej sme sa tlačili do zakončenia, no už do konca 1. polčasu sme gól nedali. Hostia sa snažili nakopávať lopty, hrali na brejky, no nedarilo sa im to, v 1. polčase pohrozili z ojedinelého brejku, no Lindák ich šancu zneškodnil. Do druhého polčasu sme išli s tým, že potrebujeme dať rýchli gól, aby sme sa ukľudnili. Opak bol pravdou. Nedarilo sa nám skórovať, hostia vycítili šancu a začali sa viac tlačiť dopredu, prevzali iniciatívu, no nevypracovali si gólovú príležitosť, väčšinou hrozili po štandardkách, rohoch alebo priamych kopov. My sme vedeli, že 2. gól z našej strany by bol rozhodujúci. Prestriedali sme a definitívne sme sa ukľudnili až 5 minút pred koncom, kedy po akcii z pravej strany, v čistej šanci zaváhal A. Rogos, no lopta sa dostala ku G. Keršákovi, ktorý dal náš 2. gól a zvíťazili sme tak už v siedmom zápase po sebe.

8. kolo
ŠK Štítnik - V. Slaná 2:2 /1:0/ Góly: O. Kračún 2

Zostava: R. Lindák - M. Hadar, F. Gallo, M. Laurinc , A. Rogos - P . Zabrel, G. Keršák, , A. Gallo, O. Kračún - Jer. Barnák , M. Gallo
striedali: J. Krásny
do hry boli pripravení: P. Rogos, Joz. Barnák

Na maličkom ihrisku sme nezačali zle, vypracovali sme si niekoľko šancí, no nepodarilo sa nám dať gól. V I. polčase sme mali dobré príležitosti Jerguša Barnáka, O. Kračúna, P. Zabrela, no buď ich vychytal brankár, alebo sme netrafili bránku. Počas celého zápasu sme rozohrávali aj niekoľko priamych kopov, no ani z nich sme nedali gól. Domáci sa ujali vedenie kedy v 18. min po našej chybnej rozohrávke po nakopnutej lopte do šestnástky sme faulovali a domáci premenili jedenástku. Na začiatku II. Polčasu domáci zvýšili na 2:0 opäť po nakopnutej lopte a brejku, aj keď to bolo z 1,5 m ofsajdu, tak rozhodca gól uznal. Aj napriek tomu že sme prehrávali 2:0 sme to nevzdali zvýšili sme dôraz a tlak na domácich a v rozpätí 5.min od 59 – 63 sme 2 gólmi O. Kračúna vyrovnali. Hrali sme dobre, chceli sme vyhrať, no do konca zápasu už gól nepadol, hra bola kúskovaná zo strany rozhodcu, domácim to vyhovovalo s bodom boli spokojní. My ale nie chceli sme vyhrať, no nakoniec sme boli radi aj my za remízu, nakoľko po zahratí rukou pred našou šestnástkou domáci zahrávali priamy kop, kedy v poslednej chvíli Jerguš Barnák pohotovo zbehol z nášho múra k pravej tyčke a vyhlavičkoval tak čistý gól. V samom závere sme opäť mali šťastie, kedy domáci v poslednej minúte dali gól, znova po nakopnutej dlhej lopte, no rozhodca ho pre ofsajd, ktorý nebol neuznal a možno tak týmto aj kompenzoval svoje chyby voči nám.
V konečnom dôsledku si myslím, že remíza bola na priebeh zápasu spravodlivá, aj keď to bola prvá strata bodov v sezóne, no aj napriek tomu sme si prd druhým udržali 3. bodový náskok, respektíve pred tretím a štvrtým mužstvom 5.bodový náskok.

9. kolo
V. Slaná - Kružná 5:0 /0:0/ Góly: M. Gallo, A. Gallo, P. Zabrel, G. Keršák 2

Zostava: R. Lindák - P. Rogos, M. Hadar, F. Gallo, M. Laurinc - P. Zabrel, G. Keršák, , A. Gallo, O. Kračún - Jer. Barnák , M. Gallo
striedali: Joz. Barnák
náhradníci: M. Bendík

Hostia pricestovali z jediným zámerom a to brániť a hrať na brejky, My sme v I. polčase častejšie držali loptu, no nedokázali sme sa presadiť, síce sme dali 2 góly M. Gallom, no pre ofsajd, respektíve pre faul neboli uznané. Vedeli sme že to bude o prvom strelenom góle, kedy ak ho dáme nervozita opadne. Väčšina našich akcií v I. polčase končila pred šestnástkou hostí, a hosťujúceho brankára nepreverili ani strely, ktoré väčšinou nesmerovali na bránu. Hosti mali jednu šancu, kedy po brejku a R. Lindák zneškodnil samostatný nájazd a chytil tak čistý gól.
Do II. polčasu sme šli s cieľom zvýšiť aktivitu, hrať priamočiarejšie smerom dopredu a vyvinúť tak ešte väčší tlak na hostí ako v I. polčase. Od začiatku sme hostí zatlačili a v priebehu 7. min, od 53-60 sme po dali 3 góly a rozhodli sme tak o našom víťazstve. Prvý gól M. Galla sme dali po rýchlej akcii z pravej strany a prudkej prihrávke P. Zabrela pred bránu a druhý gól sme dali po presnej krížnej prihrávke G. Keršáka z ľavej strany a strele z voleja v sklze A. Galla. Tretí gól sme zase dali po tečovanej strele G. Keršáka z pred šestnástky. V tej chvíli bolo o zápase rozhodnuté, hostia sa síce dostali do 2 brejkov, no obidva brejky zneškodnil výborne chytajúci R. Lindák, ktorý si tak zaslúžene vychytal čisté konto a to už v štvrtom domácom zápase po sebe. V závere sme sa presadili ešte 2 krát a to po rýchlej priamočiarej akcii, ktorú premenil P. Zabrel,  po sóle, kedy bol faulovaný v šestnástke, aj napriek tomu dal gól do prázdnej brány. Konečnú bodku za zápasom dal G. Keršák z priameho kopu, kedy jeho strelu z poza šestnástky, jemne tečoval hosťujúci hráč, na čo už brankár nestihol reagovať. Bolo to zaslúžené víťazstvo, najmä po zlepšenom výkone v II. polčase.

Zaujímavosti

Tréner strieda brankárov
Vo väčšine klubov nemajú dvoch brankárov. Niekde kde aj majú tréner nasadzuje iba jedného a druhý chytá iba vtedy , keď prvý nie je k dispozícii. Vo Vyšnej Slanej to tak nie je. Tréner začal striedať brankárov v závere minulého ročníka. Ani taký skúsený a kvalitný gólman ako Roman Lindák nemá isté miesto v základnej zostave.

Zranenia - Milan Fifik
Práca v zahraničí - Ondrej Liptai
Stred zálohy – tvorcom hry Vyšnej Slanej je Gustáv Keršák, pričom druhý stredný záložník sa mení podľa potreby. Na tomto poste hrali už M. Fifik, A. Gallo, P. Rogos.

Chyba v zápise – Ako potvrdil hráč Jerguš Barnák v domácom zápase s Dlhou Vsou striedal tréner dvoch hráčov a nie jedného ako uviedol do elektronického zápisu hlavný rozhodca L. Gyenes.

Problém so životosprávou – jeden z hráčov sa ocitol na lavičke náhradníkov v jednom zápase z tohto dôvodu.