streda, 25 september 2019 23:11

Svetový deň cestovného ruchu v Gemersko-malohontskom múzeu Doporučený

Napísal(a) Martina Oštrom Mareková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Pri príležitosti Svetového dňa cestovného ruchu, 27. septembra 2019, ponúka Gemersko-malohontské múzeum bezplatný vstup do výstavných a expozičných priestorov v čase od 8:00 do 18:00 hod. Témou tohtoročného Svetového dňa cestovného ruchu je „Moderne v múzeu“. Pre verejnosť a školy ponúkame netradičné a moderné prehliadky stálych expozícií a fotenie v replike uniformy z prvej svetovej vojny. O 15:00 a 16:30 hod. sa uskutoční komentovaná prehliadka stálej vlastivednej expozície, ktorá bude obohatená o zaujímavú aktivitu QR kódy a história... čo majú spoločné?. Aktivita je obsahovo venovaná histórii Gemersko-malohontského múzea, o ktorej sa návštevník dozvedá cestou modernej technológie.

Prostredníctvom smartfónu a jednoduchej aplikácie nasníma návštevník texty o múzeu zašifrované pod QR kódmi, umiestnenými v priestoroch expozície, aby našiel odpovede na otázky.
Komentovanej prehliadky s aktivitou sa môžu zúčastniť aj školské skupiny v doobedňajších hodinách, o 9:00 alebo 11:00 hod. Z kapacitných dôvodov je vhodné, aby sa skupiny nahlásili vopred. Školy môžu zažiť netradičnú vyučovaciu hodinu na tému Druhá svetová vojna v Gemeri-Malohonte a jej dôsledky v priestoroch stálej expozície múzea Protifašistický odboj a SNP v Gemeri-Malohonte. 

Počas návštevy múzea si môžu návštevníci pozrieť aj štyri tematicky pestré výstavy - Havrany a ich príbuzní, Biblia a reformácia, István Hatvani (1718 - 1786) a Kúpeľníctvo v Gemeri v 19. storočí.

27. september je Svetovým dňom cestovného ruchu od roku 1979, na základe rozhodnutia Svetovej organizácie cestovného ruchu (UNWTO). V tento deň sa symbolicky končí hlavná turistická sezóna na severnej pologuli a začína na južnej pologuli. Gemersko-malohontské múzeum ukončuje turistickú sezónu v sobotu 30. septembra 2019. V tento deň je múzeum otvorené od 8:00 do 18:00. Po tomto termíne bude múzeum otvorené len v pracovné dni od 9:00 do 17:00. Podujatie je realizované s finančnou podporou BBSK

Martina Oštrom Mareková

 

 

Čítať 279 krát Naposledy zmenené streda, 25 september 2019 23:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.