sobota, 26 jún 2021 10:14

Deti s vysvedčením majú vstup do múzea zdarma

Napísal(a) M.Oštrom Mareková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Rimavská Sobota, 25. 06. 2021 – Gemersko-malohontské múzeum pripravilo pre žiakov základných a stredných škôl odmenu za ich prospech. Všetci žiaci, ktorí sa 30. júna 2021 (t. j. streda) preukážu aktuálnym koncoročným vysvedčením získajú bezplatný vstup do múzea. Môže tak urobiť každý žiak bez ohľadu na známku na vysvedčení. Gemersko-malohontské múzeum je pre verejnosť otvorené do 18:00.

Aktuálne si verejnosť môže pozrieť tri tematicky pestré výstavy – Biológia vzrušenia, Svetové dedičstvo v hĺbkach Zeme a János Fábry (1830 – 1907).
Výstava Biológia vzrušenia podáva obraz o životnej dráhe tvorcu teórie stresu Hansa Selyeho od študentských rokov v Komárne po vedecké výskumy v Montreali. Výstava Svetové dedičstvo v hĺbkach Zeme prezentuje jaskyne Slovenského krasu a nadväzujúceho Aggteleckého krasu v Maďarsku, ktoré boli v roku 1995 zapísané na Zoznam svetového dedičstva UNESCO. Posledná výstava je venovaná zakladateľovi a prvému riaditeľovi Gemersko-malohontského múzea Jánosovi Fábrymu.

2021 06 30 plagatNa dvore múzea môžu návštevníci obdivovať banský vozík – huntík používaný počas ťažby magnezitu na lokalite Hnúšťa – Mútnik. Zaujímavosťou dvora je aj studňa, ktorá ukrýva Cintorínsky potok.

Za GMM informuje: Mgr. Martina Oštrom Mareková

 

Čítať 161 krát Naposledy zmenené sobota, 26 jún 2021 12:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.