utorok, 20 september 2022 15:15

Kto býva v dutine * Tvorivá dielňa pre rodiny s deťmi Doporučený

Napísal(a) M. Oštrom Mareková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote pripravilo pre rodiny s deťmi tvorivú dielňu, ktorá je súčasťou výstavy 70. výročie Prírodnej rezervácie Kurinecká dubina. Tvorivá dielňa sa uskutoční 22. septembra 2022 (štvrtok) o 16.00 hod. Určená je rodinám s deťmi od 6 rokov. Cieľom tvorivej dielne je ponúknuť rodinám s deťmi priestor pre trávenie voľného času v historických priestoroch múzea a zároveň hravou formou vzdelávať a prezentovať zbierkové predmety. Témou tvorivej dielne sú obyvatelia dubových lesov.
V úvode sa návštevníci zoznámia s Prírodnou rezerváciou Kurinecká dubina, ktorá je najstaršou chránenou oblasťou v súčasnej pôsobnosti Chránenej krajinnej oblasti Cerová vrchovina.

2022 09 22 a plagát)Predmetom ochrany je starý dubový porast ako zachovalá ukážka typu nížinných lesov s predpokladmi pre hniezdenie vtáctva a výskyt bezstavovcov.

Kurinecká dubina je domovom najrôznejších živočíchov - motýľa európskeho významu ohniváčika veľkého, nášho najväčšieho chrobáka roháča veľkého, rôznych druhov vtákov, bezstavovcov a tiež netopierov. Práve počas tvorivej dielne si deti spolu s rodičmi vyrobia netopiera. V závere dielne čakajú návštevníkov hravé úlohy. Vstupné je 2€.

Mgr. Martina Oštrom Mareková

 

Čítať 406 krát Naposledy zmenené utorok, 20 september 2022 15:31

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!