pondelok, 22 apríl 2024 13:34

Župné dni s pestrým programom v Gemerskej knižnici Pavla Dobšinského v Rožňave Doporučený

Napísal(a) T. Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Nemáte čitateľský preukaz? Teraz je ten pravý čas získať ho!

V rámci Župných dní 24.4.2024 pripravila Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrna organizácia Košického samosprávneho kraja pre širokú verejnosť Deň otvorených dverí 

Na návštevníkov čaká pestrý program pre všetky vekové kategórie. V daný deň si budú môcť návštevníci knižnice vypočuť komentovanú prehliadku Čaro Gemera.  

Prezentácia Tajomstvá kníh záujemcov zavedie aj do dávnej minulosti. Prítomní budú mať možnosť sa oboznámiť s najvýznamnejším dielom o Gemerskej župe, ktoré vyšlo v 19. st., ako aj s históriou športu v Rožňave, či históriou populárnej hudby v Rožňave a okolí.

V dopoludňajších i popoludňajších hodinách bude v centrálnej časti knižnice, kde sa požičiavajú knihy i periodiká, obsluhovať tajný hosť pod názvom Osobnosť v roli knihovníka.

Podujatie pre rodičov a ich malé ratolesti, známe pod názvom Drobci v knižnici, bude prebiehať v tradičnom čase od 16-tej hodiny.

2024 04 24 zupne dni dodBolo by asi prehnané číslami vyjadriť všetky udalosti všedných dní. Ale pri dôležitých rozhodnutiach je možné požiadať o radu numerologičku, ktorá sa zaoberá touto vedou. Zaujímavé objavovanie, kombinácie a hra s číslami, Mystika čísel, sa bude konať v popoludňajších hodinách v spoločenskej miestnosti.

Doplnkovým spestrením dňa bude autorská beseda so Zuzanou Kuglerovou Legendy a povesti, či poézia v podaní Silvii Hajdúovej.

Máte radi čítanie kníh, ale bojujete s časom a možno aj s peňaženkou? Tak máte jedinečnú príležitosť. Počas celého dňa vám ponúkame členstvo v knižnici zdarma,“ informovala Iveta Kyselová, riaditeľka knižnice.

Pracovníci Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave srdečne pozývajú širokú verejnosť v rámci Župných dní 24.4.2024 na Deň otvorených dverí do exteriéru i interiéru. Veď, ako povedal Thomas Stearns Eliot „Samotná existencia knižníc je najlepším dôkazom toho, že ešte môžeme mať nádej pre budúcnosť človeka.“

 

Tatiana Bachňáková

Čítať 219 krát Naposledy zmenené pondelok, 22 apríl 2024 16:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!