pondelok, 15 jún 2015 13:15

Bambuchy z Gemerskej Polomy na krajskej súťažnej prehliadke boli zlatým detským súborom

Napísal(a) Mária Ferenczová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv bambuchy 1aV nedeľu 31. mája 2015 sa v Kultúrnom dome v Buzici konala krajská súťažná prehliadka detských folklórnych súborov Košického samosprávneho kraja „Na tej lúke na zelenej“. Okres Rožňava zastupoval detský folklórny súbor Bambuchy z Gemerskej Polomy. V súťažnej časti sa predstavilo šesť kolektívov z okresov Košice, Michalovce, Trebišov, Rožňava, Spišská Nová Ves a Gelnica. Úroveň programov bola naozaj vysoká, svedčí o tom aj zaradenie všetkých súťažiacich do zlatého pásma.
„Bambuchy, aj napriek tomu, že boli najmladším detským súborom dokázali držať krok so skúsenejšími kolektívmi a umiestnenie v zlatom pásme je veľmi pekným ocenením za ich doterajšiu činnosť a krásny výkon v tejto súťaži,“ povedala Mária Ferenczová z Gemerského osvetového strediska v Rožňave.
Košický kraj v celoslovenskom kole na Detskom folklórnom festivale Pod Likavským hradom reprezentovali detské folklórne súbory Jadlovček z Margecian a Pávička zo Sečoviec. 

Detský folklórny súbor Bambuchy v tomto roku oslávi piate výročie svojho vzniku. Súbor združuje deti predškolského a školského veku z Gemerskej Polomy a v spolupráci s folklórnou skupinou Dolina ich vedie k záujmu

a láske ku gemerskému a slovenskému folklóru.

Do dnešných dní sa súbor predstavil viacerými programami ak napr. Krvavé poleno, Zbojníci, Mrzukanti a pod., a tiež tancami a tanečnými hrami z Gemerskej Polomy i iných lokalít Slovenska.
Postupovej súťaže sa zúčastnil s programom "Na chleba sä ťäško robí".
Súbor vedie PhDr. Vladimír Vnenčák, riaditeľ Základnej školy Petra Kelnera Hostinského v Gemerskej Polome.


M. Ferenczová

Foto: archív DFS Bambuchy

[cincopa AkLAtpMsFtR5]

 

Čítať 2531 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:09

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!