×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /nfsmnt/hosting1_2/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/kultura/khkv/betliar
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/khkv/betliar
piatok, 30 september 2011 11:13

Na rozlúčku s tohtoročnou sezónou Gemerským expresom na trase Košice – Betliar – Dobšiná Doporučený

Napísal(a) Ľubomír Lehotský
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

KHKV pozýva na rozlúčku so sezónou na jazdu historickým GEMERSKÝM EXPRESOM po zabudnutých tratiach dňa 15. októbra 2011 na trati: KOŠICE - BETLIAR – DOBŠINÁ a späť Vám už dobre známym osobným motorovým vozňom M.131.1125. Samozrejme, že naša a Vaša Magda potiahne aj prívesný vagón, čo v praxi znamená, že prvá stovka z Vás, ktorí si včas zabezpečíte miesto prostredníctvom e-mailu: , sa odvezie vlakom II. a III. triedy na drevených laviciach po trati, kde už 7 rokov nepremávajú osobné vlaky.
BETLIAR. Po bohatej ponuke historických jázd v rámci železničnej nostalgie 2011 sa s cestujúcimi chceme  rozlúčiť mimoriadnou jazdou do

do obce Betliar so vzácnymi pamiatkami, parkom a kaštieľom. Na skromnej, no útulnej staničke vystúpia turisti z Košíc a poberú sa na prehliadku kaštieľa a starobylého historického parku so vzácnymi drevinami a relaxom, ako vystrihnutom z odporúčaní lekárov.
Po prehliadke bude pre záujemcov k dispozícii multifunkčné ihrisko, ktoré nám až do odchodu prepožičia obec Betliar. Je vhodné preto si doniesť loptu, alebo iné športové náčinie.
V obci je niekoľko reštaurácií, teda hladní by ste nemali zostať, no máme v pláne na staničke – ak sa nepodarí, tak inde – zorganizovať skromnú opekačku. Oheň a bufet zaobstaráme, chlebík a klobásku, či slaninku si doneste so sebou. Zo staničky do kaštieľa je doslova pár sto metrov, teda výlet je nenáročný.
KYVADLOVÉ JAZDY. Aj tentoraz sme pripravili pre miestnych obyvateľov príležitosť povoziť sa lokálkou po ich trati, tak, ako to mali možnosť urobiť naposledy pred 7 rokmi. Po príchode do Betliara o 9:52 a odchode cestovateľov do betliarskeho kaštieľa, budú môcť do vlaku nastúpiť miestni obyvatelia. Zvlášť pozývame rodiny s deťmi. Zo stanice totiž vypravíme mimoriadny vlak až do Dobšinej, pričom zastavujeme na každej zastávke a stanici: teda aj v G. Polome, Henckovciach, Nižnej Slanej, Gočove a Vlachove. Cieľom je Dobšiná, no tam po obehu rušňa vyrazíme naspäť do Betliara. Cestujúcich vysadíme tam, kde budú chcieť vystúpiť.
V prestávke kyvadlových jázd by sa mala udiať spomínaná opekačka a po nej sa vyráža na II. kyvadlovú jazdu, tentoraz však už so záujemcami, ktorí prišli vlakom z Košíc. Samozrejme, ak niekto zostal z I. kyvadlovej jazdy, toho domov odvezieme.
POZOR!!! Z Betliara odchádzame do Košíc o 15:25 a na nikoho nečakáme.

CESTOVNÝ PORIADOK GEMERSKÉHO EXPRESU

CESTA TAM
Košice - Betliar

Príchod:

Odchod

Košice Hl. stanica
Rožňava
Rožňava Mesto
Betliar

 
9:25
9:45
9:52

8:00
9:40


KYVADLOVÉ JAZDY

 

I. JAZDA(odchod)

II. JAZDA(odchod)

Betliar (odchod)
Gemerská Poloma
Henckovce                 
Nižná Slaná obec        
Nižná Slaná     
Gočovo          
Vlachovo obec
Dobšiná (príchod)

10:02
10:06
10:14
10:18
10:23
10:29
10:33
10:40

14:00
14:04
14:12
14:16
14:20
14:26
14:30
14:37

 

I. JAZDA(odchod)

II. JAZDA(odchod)

Dobšiná (odchod)
Vlachovo
Nižná Slaná obec        
Henckovce     
Gemerská Poloma      
Betliar (príchod)

11:00
11:08
11:19
11:23
11:29
11:33

14:55
-
15:08
-
-
15:18


CESTA SPAŤ
Betliar - Košice

Príchod

Odchod

Betliar
Rožňava
Košice Hl. stanica

 
15:37
17:25

15:25
15:50


CESTOVNÉ. Cestovné je vždy veľký boj medzi tým, aby cestujúci veľa neplatili, ale aby sme my pokryli aspoň tie najzákladnejšie potreby a náklady. Môžeme vás ubezpečiť, že cestovné sa vyrovná  klasickej  verejnej doprave. Stále máme v ponuke aj rodinný lístok, ktorý sa oplatí už rodinám s dvomi deťmi, nehovoriac o tých rodičoch, ktorí majú ratolestí viac. Samozrejme, príbuzenský vzťah treba doložiť! Napríklad kartou poistenca. 

                                    jednosmerný lístok: 7,- EUR dospelí / 4 EUR deti
                                    obojsmerný  lístok: 10,-EUR dospelí / 5 EUR deti
                                    rodinný lístok:      28,-EUR (dospelí + deti; treba doložiť príbuzenský vzťah s rodičmi, napr. kartou poistenca)

Kyvadlové jazdy: dospelí: 2,- EUR, deti: 1,- € 

Cestujúci s obojsmerným lístkom z Košíc majú kyvadlovú jazdu už v cene. 

NEZABUDNITE
-        Rezervácie sú bezplatné, možno sa registrovať už 4 týždne pred akciou
-        Rezervácie zanikajú najneskôr 15 minút pred odchodom vlaku (v Košiciach)
-        Pribaľte si dobrú náladu a aj štipku trpezlivosti. Nie sme profesionálni dopravcovia, robíme radosť  sebe aj Vám.
-        Ak sa Vám doma zvýši nejaké EURO navyše, budeme radi, ak prispejete na opravu historických lokomotív v správe nášho KHKV. 

POZOR!!! Jazdíme aj na sv. Mikuláša 3. decembra

Aj keď sa so touto jazdou lúčime so sezónou, v roku 2011 ešte tradične odvezieme aj 3 mikulášske vlaky z Košíc do Prešova a späť. Vo vlaku bude balíčky pre dobré deti rozdávať naozajstný Mikuláš a keďže miest je iba obmedzený počet, rezervujte si cestovné a balíček už teraz. Viac informácii hľadajte v najbližších dňoch na našej internetovej stránke www.khkv.sk

UPOZORNENIE:  Spoliehame sa na vašu serióznosť a veríme, že ak sa na jazdu zaregistrujete, že na ňu prídete -  hoc aj v prípade nepriaznivého počasia.
Cestovné zatiaľ dopredu nevyberáme, ako v niektorých iných kluboch, preto dúfame, že ak si miesto zarezervujete, že aj skutočne prídete, resp. nám zmenu dostatočne všas oznámite.
V opačnom prípade by ste o miesto ukrátili iných záujemcov, ktorí by veľmi radi cestovali!!! Ďakujeme za pochopenie.
Dovidenia.

Ľubomír Lehotský,
manažér pre komunikáciu KHKV
{gallery}kultura/khkv/betliar{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 1742 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:28

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.