×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/muzeum/vlasy
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/muzeum/vlasy
pondelok, 05 október 2015 19:22

Odporúčame vám prísť na výstavu pod názvom KRÁSY KRASU do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského

Napísal(a) Tatiana Bachňáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv krasy krasu jasovska 1a(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Štátna ochrana prírody Slovenskej republiky, Správa Národného parku Slovenský kras Brzotín, Východoslovenské múzeum v Košiciach a Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja pozývajú širokú verejnosť na výstavu pod názvom KRÁSY KRASU do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, Lipová ul. č.3 v termíne od 5.10. - 4.11.2015. 
Územie krasu bolo osídlené už v praveku. Nasvedčujú tomu jaskynné aj povrchové nálezy spred 30 000 rokov. S pojmom Slovenský kras sa prvýkrát stretávame v práci poľského geografa Dr. Rehmana v roku 1895. Dĺžka územia je v smere sever-juh asi 32 km, v smere západ-východ 72 km. Národný park zasahuje do katastra 36 obcí, ochranné pásmo do katastra 24 obcí.
„Výstava prezentuje osobitosti a zaujímavosti Slovenského krasu z pohľadu odborníkov, ktorí sa venujú jeho skúmaniu a ochrane. Rôznorodosť fotografií umožňuje návštevníkom výstavy nájsť inšpiráciu na jeho ďalšie poznávanie,“ povedal Ing. Ján Kilík, riaditeľ Správy Národného parku Slovenský kras Brzotín. „Slovenský kras sa

rozprestiera na území okresov Rožňava a Košice - okolie, časť jeho ochranného pásma leží v okrese Revúca.

Celkom je dotknutých 42 obcí. Určite odporúčam nielen žiakom a študentom jednotlivých škôl okresu navštíviť túto výstavu, ktorú by sme mohli nazvať aj ako prírody pokladu, ale aj širokej verejnosti. Je na nej ako fotografická, tak aj textová časť“ dodal riaditeľ NP.
Výstava KRÁSY KRASU je prístupná širokej verejnosti v priestoroch Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, ul. Lipová č. 3 v rámci výpožičných hodín do 4.11.2015.Vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 2750 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:33

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!