utorok, 10 apríl 2018 10:13

Beseda o knihách Lenky Vranovej zo Štítnika Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov a Návrat do Kráľovstva drahokamov

Napísal(a) DMS
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Tieto dve rozprávkové knihy vyšli tesne pred Veľkou nocou formou e-kníh. Autorkou je Lenka Vranová zo Štítnika, ktorá obe knihy aj sama ilustrovala. Určené sú predovšetkým deťom od 7 rokov, no nielen im. Autorka minulý týždeň absolvovala prvé besedy s deťmi v ZŠ v Štítniku a v Rožňave v ZŠ na Zlatej ulici. Deti si vypočuli ukážky z jej knihy Zlaté srdiečko z Kráľovstva drahokamov. Kládli veľa zvedavých otázok o všetkom, čo sa týkalo tvorby kníh a ilustrácií, o inšpiráciách a aj o jej stránke na webe. Popritom vyfarbovali maľovanky, ktoré si pre nich dopredu pripravila. Všetko sa konalo pri príležitosti Medzinárodného dňa detskej knihy a vydania spomínaných e-kníh. Prostredníctvom jej kníh sa dostanete do sveta fantázie, zaujímavých zápletiek a dobrodružstiev zvláštnej rodinky dúhového čarodejníka Zafíra.

Jeho dvojča brat Platinus im ukradne neobyčajné zvieratká, aby využil ich schopnosti vo svoj prospech. Pri čítaní sa dostanete do prostredia s fantastickými postavami z rôznych kútov sveta a pokúsite sa zvieratká zachrániť.

Druhá kniha je priamym pokračovaním prvej a zaoberá sa návratom Platinusa do Kráľovstva drahokamov. Obohatená je o nové postavy a kráľovstvá a ich osudy spája s dúhovými čarodejníkmi.

Sme radi, že je autorka týchto rozprávkových kníh tiež členkou MO MS v Štítniku. Žeby tu na Gemeri mali naozaj rozprávky kolísku? Ak sa chcete dozvedieť viac o knihách i autorke, môžete navštíviť jej stránku www.lenkalienka.sk.

(DMS)

 

Čítať 2225 krát Naposledy zmenené štvrtok, 12 apríl 2018 09:56

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!