sobota, 06 jún 2026 11:28

XXXII. Festival Janka Plichtu v Tisovci

Napísal(a) K. Lendvorská
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské osvetové stredisko - kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja a Mesto Tisovec pozývajú všetkých nadšencov neprofesionálneho umenia a dobrej hudby do Daxnerovho domu v Tisovci.

V piatok 19. júna 2026 so začiatkom o 17,00 hodine sa uskutoční v tradičnom priestore už 32. ročník regionálnej prehliadky dychových hudieb z Gemera - Malohontu Festival Janka Plichtu. Podujatie nesie meno významnej osobnosti kultúrneho života nielen nášho regiónu - Jána Plichtu.

V programe sa môžete započúvať do tónov hudby v podaní dychových hudieb z okresov Rimavská Sobota a Revúca. Hosťom 32. ročníka prehliadky je Dychové zoskupenie DIKOBRASS z Banskej Bystrice. Program svojím vystúpením spestria deti z domáceho Detského folklórneho súboru Čížiček.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Mgr. Kristína Lendvorská

Gemersko-malohontské osvetové stredisko

 

Čítať 60 krát Naposledy zmenené sobota, 06 jún 2026 11:33

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!