×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/priroda/krajina/listy
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/priroda/krajina/listy
štvrtok, 15 november 2012 23:11

Aj taký pohľad na zem a listy, ktoré sa na nej nachádzajú, veľa napovie Doporučený

Napísal(a) Dr. J. Sabo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Som veľmi šťastný, že žijem v takom miernom podnebnom pásme. Každý rok znova a znova zažívam striedanie štyroch ročných období. Každé sa mi páči. Má svoje čaro. Teším sa na neho. Veď to je úžasné vidieť ako sa vám pred očami mení príroda. Akýkoľvek  deň je užitočný, úžasný, neopakovateľný. Neexistujú dva dni za sebou, aby boli úplne rovnaké. Podobné áno, ale vždy iné.
Nastúpila nám jeseň. Tá je sprevádzaná výmenou šiat na stromoch,

kríkoch, lúkach. My, ktorí bývame na dedine, v Rakovnici,  máme väčšiu možnosť vychutnať si jeseň v plnej miere. Stačí pohľad na hory, lesy a miesto zelenej farby pribúdajú červené, žlté, hnedé a ich rôzne odtiene. Zmena farieb prichádza postupne. Nie sú to veľké skoky.
Sledovať túto scenériu po rannom zobudení je zážitok, ktorý stojí za to. Aj taký pohľad na zem a listy, ktoré sa na nej nachádzajú veľa napovie. Miestami sú listy hnedé, inde žlté, či pestrofarebné v rôznych odtieňoch.
Ponúkam vám pestrú škálu farieb listov od tých všedných až po tie pestrejšie. Určite nájdete niečo čo vás osloví a príjemne naladí.
Text a foto: Dr. Sabo

{gallery}priroda/krajina/listy{/gallery}
{jcomments on}

 

Čítať 2344 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:08

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.