piatok, 18 september 2015 19:49

Druhý ročník turnaja v integrovanej bocci v Rožňave vyhral tím o.z. ZOM Prešov

Napísal(a) Mgr. Ondrej Bašták Ďurán
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

rv turnaj bocia2 1aDňa 18.9.2015 sa v Športovej hale v Rožňave uskutočnil Turnaj tímov v integrovanej boccii. Turnaj vyhral tím o.z. ZOM Prešov (ZOM Prešov 1) v zložení Marián Klimčo, Rastislav Kurilák a Boris Klohna, ktorý si svoje prvenstvo obhájil z minuloročného turnaja. Hráči z Prešova sú klasifikovanými hráčmi boccie a zúčastňujú sa celoslovenských súťaží v tomto športe, čo sa odzrkadlilo v kvalite ich hry. 
Na druhom mieste sa umiestnil tím z Poľska (Poľsko 2) v zložení Rafal Stasiak, Paulina Socha, Nina Pyrkosz, ktorí merali cestu na turnaj z Konopísk pri Čenstochovej. S poľským klubom boccie Prometeus udržujeme dlhodobejšie kontakty – hráči s Poľska a Slovenska sa zúčastňujú na turnajoch, ktoré organizuje druhá strana, do Rožňavy však poliaci zavítali prvý krát. Škoda že účasť odriekli maďarskí boccisti, ktorým termín turnaja kolidoval s ich programom. 
Na treťom mieste sa umiestnili hráčky CSS TAU Turie (Mississippi) v zložení Ľubka Niklová, Barbora Matejčíková a Janka Jančigová. Hráčky CSS Turie sa zúčastňujú pravidelných tréningov boccie v žilinskom klube OMD Farfalletta, ktoré vedie Ondrej Bašták Ďurán (hlavný rozhodca a spoluorganizátor turnaja).

Štvrté miesto tentoraz nemožno nazvať zemiakovým, keďže tím na štvrtom mieste dostal cenu Domu Matice Slovenskej v Rožňave. Na štvrtom mieste sa umiestnil druhý tím CSS TAU Turie (Slniečka) v zložení Romanka Zaslavová, Emília Ďungelová a Helena Andelová.
Víťazi na medailových pozíciách boli odmenení nádhernými pohármi z kombinácie hliny a dreva z dielne CSS TAU Turie. Okrem diplomov pre medailistov bol každý z účastníkov odmenený účastníckym listom.
Turnaj prebiehal v dobrej, priateľskej atmosfére. Jeho cieľom bolo ako súťaženie tak aj propagácia tohto športu v našom regióne - zúčastnili sa ho aj tímy, ktoré sa s bocciou stretli po prvý krát. Verím, že tento turnaj prispeje k spopularizovaniu boccie a prinesie radosť a úspech mnohým ľuďom s hendikepom.

Hlavným organizátorom turnaja bol Dom Matice slovenskej v Rožňave. Turnaj zorganizovali v spolupráci s Mestom Rožňava, ktoré je aj hlavným sponzorom turnaja a firmou BASHTO, ktorá sa špecializuje na komplexný servis v hre boccia.
Boccia je paralympijská disciplína určená primárne pre ťažko telesne postihnutých hráčov, ktorej integrovaná podoba je vhodná pre všetkých bez rozdielu zdravotného postihnutia. Boccia vychádza z petangu a jej základným princípom je hádzanie loptičiek na cieľ.
Turnaj tímov v integrovanej boccii v Rožňave sa uskutočňuje už druhý rok, pričom v tomto roku sa rozšíril aj o medzinárodnú účasť.
Turnaja sa zúčastnilo 21 tímov z:
Rožňavy (Katolícka charita, Červený kríž, DSS Jasanima a Amália, ŠZŠ Zeleného stromu, DSS Subsídium, individuálni hráči), Dobšinej (ŠZŠ Dobšiná), Prešova (o.z. ZOM Prešov), Michaloviec (o.z. Integra), Turia (DSS TAU Turie, Žilina), Dolného Kubína (DSS Dolný Kubín), Ružomberka (DSS Trojlístok), Poľska (Prometeus Konopiska).
Podrobné výsledky v tabuľkách nájdete nižšie. Fotodokumentácia ako aj iné informácie k turnaju nájdete na stránke: http://www.parahry.sk/bocciaroznava2015/
Mgr. Ondrej Bašták Ďurán
hlavný rozhodca turnaja

 

Výsledky turnaja v bocci

 

Čítať 3150 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:14

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.