×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/turistika/rudna/december
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/turistika/rudna/december
nedeľa, 15 december 2013 17:14

Inverzné počasie turistom pripravilo pekne prežitú sobotu v prírode na Tureckej

Napísal(a) Martin Markušovský
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

turek DSC09871aNáučný chodník Turecká bol slávnostne otvorený 12.decembra 2009. Od tohto času obec Rudná pravidelne organizuje prechod uvedeným chodníkom. Chodník má 26 informačných tabúľ zameraných na banskú a lesnícku činnosť. Na trase sú tri oddychové altánky a v roku 2012 pribudla na vrchole Tureckej (954 m) aj vyhliadková veža.
Túru sme zahájili 14. decembra 2013 za sychravého hmlistého počasia. Postupne ako sme naberali výšku zahmlené sychravé počasie sa zmenilo na krásny slnečný deň. Pri altánku na hrebeni nás už čakali organizátori s teplým čajom. Vyhliadková veža na vrchole Tureckej nám poskytla pekný výhľad na Vysoké Tatry a okolie. Zostup do Rudnej sme zasa absolvovali v hmlistom počasí. Pri altánku nad obcou nás čakal dobrý guláš, občerstvenie a muzikanti. Inverzné počasie turistom pripravilo pekne prežitú sobotu v prírode, za čo patrí vďaka aj organizátorom z Rudnej.

Text a foto: Martin Markušovský

 

Čítať 4235 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:20

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!