utorok, 08 január 2019 12:33

Pohár starostu Gemerskej Polomy v stolnom tenise si vybojoval Alexander Valuch Doporučený

Napísal(a) Mg od
Na obrázku zľava: Jaromír Truksa - 2. miesto, Kamil Pach a Adam Klajber obaja 3. miesto, Alexander Valuch - 1. miesto v turnaji a starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová Na obrázku zľava: Jaromír Truksa - 2. miesto, Kamil Pach a Adam Klajber obaja 3. miesto, Alexander Valuch - 1. miesto v turnaji a starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová

Pohár starostu obce Gemerská Poloma v 27. ročníku stolnotensiového turnaja, ktorý sa uskutočnil 5. januára 2019 v teleocvični miestnej základnej školy si vybojoval Alexander Valuch z TTC OC BAD Homberg 1987. Vo finále porazil Jaromíra Truksu z MSK Malacky 3:2 (-5,5,9,-4,9). Do semifinále sa prebojovali aj Adam Klajber (Geológ Rožňava) a Kamil Pach (STO Valaliky). Pohár víťazovi odovzdala starostka obce Gemerská Poloma Lillian Bronďošová.
Stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome sa zúčastnilo 27 športovcov z popredných klubov Slovenska i gemerského regiónu. Turnaj patrí medzi obľúbené vidiecke turnaje u nás a je už každoročne tradične prvým stolnotenisovým turnajom na Slovensku.

Jeho obľúbenosť potvrdila aj bohatá účasť stolných tenistov, medzi ktorými boli i dve ženy - Ivica Hatalová (ŠKP Trnava) a Denisa Čajkovičová (STO Spoje Ivanka), hoci turnaj bol vypísaný pre kategóriu mužov. Obidve ženy obsadili v turnaji 9 - 16. priečku Jeho úroveň si vyskúšal i jeden z najtalentovanejších dorastencov na Slovensku Adam Klajber, ktorý reprezentuje rožňavský ligový klub Geológ a skončil na 3. mieste.

Záverečné výsledky:

Štvrťfinále: A. Valuch – G. Gallo 3:1 (-10,5,4,5), A. Hamran – K. Pach 1:3 (-6,7,-14,-11), J. Truksa – G. Guľkáš 3:0 (7,8,5), J. Letanovský - A. Klajber 1:3 (-9,8,-2,-3),

Semifinále: A. Valuch – K. Pach 3:0 (9,5,5), J. Truksa – A. Klajber 3:0 (10,5,5),

Finále: A. Valuch – J. Truksa 3:2 (-5,5,9,-4,9).