nedeľa, 17 január 2021 19:45

Na fotoreportáž z Držkobrania sa nám ozval ich organizátor Miroslav Melich

Napísal(a) M. Melich
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Píšem Vám ohľadom akcie Držkobranie, ktoré sa konalo v 8. augusta 2020 v obci Rovné, časť Burda. Nápad skrsol v mojej hlave. Keďže mám chalupu v susednej obci Poproč a chodím s rodinou na výlety po okolí, všimol som si, že sa v tej krásnej doline nič nedeje. Veľmi rád varím (amatérsky) a mám strašne veľa priateľov, ktorí majú radi kotlíkové držky, tak som sa rozhodol, že si urobíme takú malú súťaž. 
Nakoniec z toho bola obrovská akcia, ktorú nečakal nikto. Vzhľadom na to, že som na túto akciu nemal ani jedného sponzora (všetko som platil zo svojho), sa mi podarilo vyčarovať jednu nádhernú akciu, kde sa stretli rodáci z okolia. Ľudia si zaspievali, pospomínali a hlavne sa po dlhom čase zabavili vo svojom okolí. Detičky mali rôzne atrakcie. Cez známych sa mi podarilo doviesť známu ľudovú hudbu Ondreja Molotu z Detvy (Ďatelinku), spevákov z FS Jánošík z Fiľakova, heligonkára Juraja Krahulca s manželkou Stelou a FS Hrnčiarka z Hrnčiarskych Zalužian. Moderovania akcie sa ujal známy televízny kuchár Vilo Habo. Hlavný porotca bol Miloš Lachkovič. 

Súťažilo sa od 11:30 do 14:00. Po degustácií boli vyhlásení víťazi: 

1. miesto: Team rybárov z Čerenčian
2. miesto: Team manchester z Oždian 
3. miesto: Team z Klenovca 

Verím, že sa mi podarí uskutočniť aj ďalší ročník tejto sútaže. A možno, ak sa podarí zohnať nejakých sponzorov, tak veľa vecí vylepším. Na záver sa chcem poďakovať mojej rodine a hlavne manželke Julke za obrovskú pomoc. A dúfam, že ten hnusný Covid-19 pominie a ľudia sa budú môcť slobodne baviť. Lebo hlavne pre tento účel vznikla táto akcia. 

Miroslav Melich

 

Video: https://www.facebook.com/tvrimava/videos/dr%C5%BEkobranie-2020/1087301448339119/

Čítať 2042 krát Naposledy zmenené pondelok, 18 január 2021 10:26
Viac z tejto kategórie: « Pamäť národa na tanieri

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!