sobota, 09 október 2010 20:37

Drnavskí ligoví dorastenci doma suverénne získavajú ligové body

Napísal(a) hckosice_19

DRNAVA – VEĽKÝ FOLKMÁR 5:1 (3:1). Góly: Attila Görgei, Attila Herczeg, Kilian Šoltés, Robi Szöcs, Jaroslav Soják – zápas v sobotu 9.10.2010 sledovalo asi 30 nadšencov. Favoritom súboja 8. kola V. ligy skupiny JZ dorastencov bola Drnava, ktorá sa pred 8. kolom nachádzala na 4. mieste tabuľky, ich súper až na predposlednom 11. mieste. Priebeh zápasu nebol od začiatku jednoznačný, domáci v úvode pôsobili ako po prebdenej noci. V strede prvého polčasu sa však prebrali a dotiahli zápas do víťazného konca.
Od začiatku bola percentuálne viac lopta na drnavských kopačkách, no v 16. min po centri hosťujúcého záložníka, útočník s číslom 9, aj keď s

veľkou dávkou šťastia, ale poslal utešenou hlavičkou hostí do vedenia. 0:1. Radosť hostí trvala len sedem minút, keď sa po skrumáži na šestnástke dostal k lopte Attila Görgei a ten svoj nájazd precízne zakončil vyrovnávajúcim gólom. 1:1. Ďalší úder dostali hostia po rohovom kope, ktorý zahrával Florián Emödi a zakončil ju kolenom Attila Herczeg. 2:1. Za 10 minút sa Drnave sa podarilo otočiť skóre. V 36.min prišiel šťastný moment pre domácich, keď falšovanou strelou hostia poslali rohový kop na bránu a z čiary v hodine dvanástej vyhlavičkoval loptu kapitán domácich Emödi. V prvom polčase sa blysol ešte aj tretí útočník Kilian Šoltés, keď nádherne potiahol akciu do šestnástky a zakončil nechytateľne popri brankárovi. Polčas 3:1 pre Drnavu.
V 2. polčase už boli hostia bezzubí v útoku, no domáci, aj keď dobre rozvíjali svoje útoky, skórovať sa im veľmi nedarilo. V 52. min. prišiel na ihrisko Robi Szöcs a ten z prvého dotyku skóroval, loptu mu priťukol Emödi. 4:1. Tréner Bakoš siahol ešte ku dvom zmenám, na ihrisko prišli Jaroslav Soják a Štefan Rusnák. Prvý menovaný sa tiež zapísal na listinu strelcov. V 78. min. potiahol skvelú akciu Emödi, zacentroval na voľného Sojáka a ten nezaváhal v 100-%nej šanci. 5:1. Hostia  už boli  na kolenách. Spomenúť treba ešte chybný verdikt rozhodcu, ktorý mimochodom viedol zápas slušne, no Sojáka obral o druhý gól, keď chybne odpískal offsajdové postavenie. V poslednej minúte ešte Emödi predviedol akciu po čiare. Z možností nahrať, alebo ísť sám, si vybral to druhé a bola to chyba, lebo obranca ešte skočil na jeho fintu, no brankár už kryl jeho slabú strelu. Drnava predviedla slušný výkon, na kopacej technike treba ešte trocha popracovať, ale dôležité je, že domáci ostali v tabuľke v popredí a strácajú na lídra z Jakloviec už len 1 bod.
Zostava Drnavy: 22 - Dávid Vozár – 3 - Norbert Kovács, 14 - Robert Kardos, 5 - Peter Macko, 6 - Patrik Kovács – 9 - Jakub Čelovský, 4 - Florián Emödi (C), 8 - Tamás Cseh – 10 -Kilian Šoltés, 2 - Attila Görgei, 12 - Attila Herczeg. Striedali: 11 - Jaroslav Soják, 7 - Robi Szöcs, 15 - Štefan Rusnák.
HCKošice_19

ĎALŠIE VÝSLEDKY 8. KOLA:

Valaliky – Medzev, Jaklovce – Jasov 3:1, góly: Humeňanský Da., Humeňanský Do., Papcun - Žiga R. Drnava – V. Folkmar 5:1, góly: Görgei, Herczog, Šoltes, Čeľovský, Soják – Sole, V. Ida – Kechnec 0:8, góly: Fečo 3, Kababik, Berec, Zajac, Sinovický L., Renčík, Slovinky – Domaňovce 4:0, góly: Sčurks 3, Visvader, Rudňany – Helcmanovce.