nedeľa, 01 september 2013 21:46

Gemerská Poloma zdolala Ťahanovce rozdielom triedy Doporučený

Napísal(a) Š. Tomášik

Gemerská Poloma  - Ťahanovce 3:0 (1:0). Zostava domácich: Mišina –Chochol, Hatvaník, Grác, Fecko – Boroš, Mar. Gallo, Gere, Ďuríček – Mil. Gallo, B. Milko. Striedali: Benedik (Boroš), Lipták (Ďuríček), Šubovič (B. Milko). Góly domácich: Gere, Grác, Milko.

Komentár: V druhom domácom zápase VI. ligy košicko – gemerskej skupiny privítala TJ Gemerská Poloma aktuálneho lídra tabuľky, Ťahanovce. Opäť nastúpila v najsilnejšej zostave. Dokonca na lavičke bolo viac hráčov, získala ďalšieho brankára, do kádra sa vrátil Marchevský. Hostia naopak nemali brankára, do bránky išiel hráč Kappel.

Zápas otvorila domáca rozohrávka. Domáci sa rýchlo ujali vedenia, keď po prihrávke Ďuríčeka zblízka skóroval Gere, 1:0. Hralo sa medzi oboma šestnástkami, výrazné šance si mužstvá nevypracovali. Strela Mar. Galla bola nepresná. Hostia odpovedali: po centri hlavičku útočníka hostí kryl Mišina. Domáci ohrozili súperovu bránku ešte dvakrát: raz Milko a raz Miloš Gallo. Priamy kop Miloša Galla tesne minul bránku hostí. Hralo sa tvrdšie, o čom svedčí fakt, že súper mal vylúčeného hráča po druhej žltej karte. Domáci mali tak v poli prevahu a hru do konca polčasu kontrolovali.

Do druhého polčasu nastúpili domáci v nezmenej zostave. Rýchlo zvýšili svoj náskok  - po centri Miloša Galla z ľavej strany skóroval Grác rybičkou, 2:0. O pár minút bol na konci akcie Miloša Galla Milko, ktorý skóroval z ľavej strany zblízka.  O pár minút  na to domáci tréner Benedik v priebehu pár minút striedal hráčov na kraji zálohy. Napriek prevahe si domáci v tejto fáze zápasu ďalšie šance nevytvorili. Dve strely domácich kryl brankár hostí. Domáci brankár zasahoval trikrát. Domáci hru kontrolovali, dve brejky im nevyšli vo finálnej fáze. Iná bola akcia Gráca, ktorý si narazil loptu s Feckom, z následnej strely neprekonal Kappela. Dve strely striedajúceho Benedika boli nepresné. Strelu Maroša Galla sprava brankár kryl. Bratia Gallovci si opäť svoje posty vymenili. V zálohe mal dobré momenty Gere. Prišla fáza, keď mužstvá hrali medzi šestnástkami. Strela hráča hostí minula domácu bránu. Za domácich mal najväčšiu šancu Šubovič, ktorý však nezakončoval. Krátko po tomto momente bol odpískaný koniec zápasu.

Bc. Štefan Tomášik

Ďalšie výsledky mužstiev horného Gemera - 4. kolo: Betliar - Gemerská Hôrka 3:3, Košická Nová Ves - Dobšiná 3:1, Geča - Krásnohorské Podhradie 4:0.