nedeľa, 19 október 2014 18:07

Komentujeme zápasy futbalového víkendu na hornom Gemeri

Napísal(a) MG-OD

rv roznava-V-folkmar1aZačnime v komentovaní majstrovských futbalových zápasov z tohto víkendu štvrtoligovou Rožňavou, ktorá hrá najvyššie z mužstiev regiónu. V týždni navyše dosiahla veľmi pekný výsledok v Slovenskom pohári s Martinom, ktorý hrá o triedu vyššie. Remíza a lepšie strieľané pokutové kopy ju zaradili medzi 16 najlepších mužstiev pohára. Ibaže požiadavka Disciplinárnej komisie SFZ a jej podrobné vyžiadanie správy o nešportovom správaní sa divákov v tomto zápase neveští nič dobého pre rožňavský futbalový klub. V remízach hráči pokračovali aj v majstrovskom zápase s Veľkým Folkmarom v sobotu s tým rozdielom, že sa hralo bez gólov.

V sobotnom predohrávanom zápase V. ligy hostia z Dobšinej začali v Gemerskej Hôrke lepšie, keď sa ujali gólom Gotthardta vedenia a tak sa skončil aj I. polčas. V druhom polčase prevzali iniciatívu domáci a podarilo sa im takisto ujať vedenia. Hostia síce ešte vyrovnali, ale domácim k trom bodom pomohol pokutový kop 10 minút pred koncom zápasu. Predtým sa ešte na obidvoch stranách začervenalo a obidve mužstvá dohrávali

s desiatimi. Zdá sa, že v najhoršej situácii sa ocitol a ešte dlhšie bude na poslednom mieste v tabuľke "strašiť" Betliar. V 11. kole hral síce na domácom ihrisku, ale dostal toľko gólov, ako keby hral vonku. Jedenástka ho ani tentoraz nepotešila a ani divákov, ktorých prišlo na zápas sotva 50. Bod z vonku tentoraz potešil hráčov Krásnohorského Podhradia, ktorí vyhrali polčas so Sokoľanmi a ešte dlho aj potom vyhrávali. Domácim sa podarilo vyrovnať až v 81. minúte a držia sa v tabuľke na piatom mieste ako zatiaľ najlepšie mužstvo V. ligy z horného GemeraPolomčania síce prehrali v Ďurkove tesne 0:1, ale keďže v základnej zostave nefiguroval jej najlepší strele Gallo-Barnák, zrejme ho šetrili na nasledujúci zápas. Alebo... ?

Po dlhých rokoch neuveriteľných sto divákov videlo v Dlhej Vsi zaujímavý futbal 11. kola I. triedy. Stretli sa v ňom dve zaujímavé mužstvá. Domácich zdobí v tomto ročníku neporaziteľnosť na domácom ihrisku a hostia ešte nepocítili, čo je to prehra. Kým prvý polčas patril domácim, hostia vyhrali druhý polčas. Pred koncom zápasu nepremenil domáci R. Ferdinand pokutový kop za faul brankára hostí. Tri body však zostali domácemu mužstvu a ako prví tak v súťaži zdolali doteraz neporazeného. Napriek prehre hostia sa môžu tešiť zo zisku 10 plusových bodov, čo nemá zatiaľ nik zo súperov! Susedské derby v Kunovej Teplici, kde Štítničania hrajú svoje domáce zápasy,  tiež videl slušný počet divákov. Stovka registrovala v sieti hostí 9 gólov, o ktoré sa postarali iba dvaja hráči domácich. Z nich sa v najlepšom svetle ukázala Orabinec so šiestimi gólmi. Hosťom z Honiec zostalo prvenstvo iba v počte udelených žltých kariet - 5. Dedinky v Lipovníku v prvom polčase prekvapili nováčika súťaže a keď na začiatku druhého polčasu pridali aj druhý gól, zdalo sa, že o zápase je rozhodnuté. Rýchle góly, ktoré padli v rozpätí 18. minút postavili však na koňa domácich, ktorým pomohol aj pokutový kop vyrovnávajúcim gólom. O minútu zápis-futbal-2avsietili Lipovníčania aj tretí gól. V závere ešte domáci stav zápasu prikrášlili v prospech seba strelením štvrtého gólu. V II. triede nám doslova poplietli hlavu futbalisti Pače v zápase s rezervou Gemerskej Hôrky. Po stretnutí sa objavovali na internete rôzne výsledky, a preto i tabuľka bola nejednotná. Spoliehali sme sa na zápis hlavného rozhodcu, ktorý uvádzal konečný stav 1:0 pre Gem. Hôrku. Overovaním výsledku u delegáta sme sa presvedčili o správnosti výsledku 1:1. Góly síce padali v závere stretnutia, keď Pačania sa najprv ujali vedenia gólom Šomšáka, ktorý z 25 metrov nechytateľnou strelou potešil futbalového diváka. Domáci stihli ešte vyrovnať Zsórim. I tak sa najviac potešili výsledku hostia, ktorí takto držia krok s Nižnou Slanou na čele tabuľky. V Čoltove domáci ťahali za kratší koniec od začiatku zápasu. Nastúpili iba 10 a to sa prejavilo aj na výsledku, čo presvedčivo využili hostia. Hlavný rozhodca však v tomto stretnutí musel použiť dve červené karty, ktoré spravodlivo rozdelil medzi súperov.

Výsledkový servis

DOSPELÍ

IV. LIGA - 13. kolo: Rožňava - Veľký Folkmar 0:0, ŽK: GerePéter - BačoSerbinKaľavský, R: GaľaDjordjevičSomoši, DSGnip, D: 150.

NAJLEPŠÍ STRELCI IV. Ligy - JUH

10 gólov: Kovács (Rožňava), Uhrín (Krompachy), Horňák (Kalša),

9 gólov: Horňák (Kalša), Hutaj (Sobrance),

8 gólov: M. Belej, M. Sovič (obaja Veľký Folmar), atď.

V. LIGA - 11. kolo: Gem. Hôrka - Dobšiná 3:2 (0:1), G: Lippai 2, D. Bodnár - Gotthardt, J. Barnák, ŽK: IštókLorincz - P. Fabián, ČK: Betík -  A. Gallo, R: Havrila, Slimák, Maček, DSOlšavský, D: 120. Sokoľany - Krh. Podhradie 1:1 (0:1), G: Markovič - Piater, ŽK: 0 - Cs. Kiss, T. Kardoš, I. Oravec, R: MarcinFabiny,  Baniková, DSKoščo, D: 100. Betliar - Ťahanovce 1:11 (0:5), G: Handlovič - T. Koľvek 4, F. Horňák, Š. Vagner, T. Glovňa, R. Lelák, M. Horňák, M. Babeľa, M. Pach, ŽK: Vl. Vavra - M. Kardoš, R: Zemčák, Maličký, Sedláčková, DS: Tornay, D: 50. Ďurkov - Gem. Poloma 1:0 (0:0), G:  T. Timura, ŽK: Obšitoš, T. Timura - Madarász, Chochol, B. Milko, R: JevínMarušinOnofrej, DS: Krajčík, D: 100.

6 gólov: Miloš Gallo (Gemerská Poloma), Barnák (Dobšiná), Pach (Ťahanovce),

5 gólov: Kučera (Košická Nová Ves), D. Bodnár (Gemerská Hôrka), Seman (Malá Ida), Tobák (Čečejovce), Timura (Ďurkov), atď.

I. TRIEDA - 11. kolo: Dlhá Ves - Krh. Dlhá Lúka 2:1 (2:0), G: CsFlander, P. Mičinský - J. Čižmár, ŽK: G. Beke - M. Máté, R: P. Béreš, A. Farkaš, DP:  Z. Kovács, D: 100. Štítnik - Honce 9:0 (6:0), G: Orabinec 6, Ján Rochl 3, ŽK: J. RochlProkšej - Dzureň, L. Hajdu, O. Varga, Vranec, Sklenár, R: L. GyénesRási, DP: L. Nagy, D: 100. Hrhov - Vlachovo 5:1 (2:0), G: M. Dunka 3, G. Görcsös 2 - O. Leskovjanský, ŽK: Š. Herceg, K. Demeter - 0, R: V. Gallo, D: 50. Hostia prišli iba s 10 hráčmi. Lipovník - Dedinky 4:2 (0:1), G: N. ZupkoBarcziBolloLuspaj - PutnockýRepel, ŽK: J. Dávid, J. Barczi - MAjerčák, S. OgurčákKalkahusGrančák, R: Uharček, Kováčová, DS: Džubák, D: 50. Bohúňovo - Rožň. Bystré 1:0 (0:0), G: M. DorkinŽK: bez kariet, R: L. Šalamon, A. Farkaš, DS: Bodnár, D: ?. Vyšná Slaná - Rudná 1:3 (0:2), G: M. Gallo - L. Šimon, O. Vysoký, F. Čapó, ŽK: J. Barnák, D. Gallo, M. Hadar, O. Valko-KrišťákR: Macko, R. Farkaš, D: 50. Jablonov n/T - Drnava 0:2 (0:1), G: J. Rencsok, J. Kovács, ŽK: L. Zajdó, G. Páll. A. Vislay, R: P. GalíkZsebík, DS: J. Šmelko, D: 50.

NAJLEPŠÍ STRELCI I. TRIEDY PO 11. KOLE:

27 gólov - Jozef Rencsok (Drnava),

12 gólov - Ján Rochl (Štítnik),

11 gólov  - O. Vysoký (Rudná), Ľ. Orabinec (Štítnik)

10 gólov - R. Klinko (Krh. Dlhá Lúka),

9 gólov - Fr. Čapó (Rudná),

8 gólov - O. Varga (Honce), J. Urban (Rožň. Bystré),

7 gólov - G. Veverica (Hrhov), L. Lorincz (Rožň. Bystré), atď.

II. TRIEDA 9. kolo: Jovice - Plešivec 4:2 (2:1), G: A. Polyák 2, M. Doboš, N. Barczi - P. Kubík, R. Kovacs, ŽK: M. Doboš, M. Lovas - J. Ragyina, P. Kubík, R: Iglai, L. Gyénes, DS: O. Gonos, D: 40. Gem. Hôrka B - Pača 1:1 (0:0), G: D. Zsóri - Šomšák, ŽK: bez kariet, R: Molnár, Pažitka, DS: Vysoký, D: 70. Ml. Brzotín - Nižná Slaná 1:3 (0:1), G: O. Vavrek - D. Valko, B. Olexa, B. Keršák, ŽK: A. Polyák, Al. Rusznyák - M. Schvarz, R: J. Gyénes, Rási, DS: Hadár, D: 30. Čoltovo - Kružná 0:6 (0:3), G: O. Kerekes a I. Harabin po 2, L. Szendi, I. Szendi, ŽK: 0 - L. Mezei, ČK: E. Horváth - R. Polyak, R: Pažitka, J. Molnár, DP: J. Bobrík, D: 22. Rakovnica - Krh. Dlhá Lúka B 3:4 (1:3), G: T. Viola, P. Brdár, Ľ. Karalo - A. Gorgei 2, P. Fabián, P. Klárik, ŽK: bez kariet, R: Poťmák, DS: Maté, D: 80.

PORADIE NAJLEPŠÍCH STRELCOV II. TRIEDY PO 9. KOLE:

12 gólov - Ondrej Šomšák (Pača),
9 gólov - Vl. Zsóri (Gem. Hôrka B), D. Valko (Nižná Slaná), T. Viola (Rakovnica),
8 gólov - A. Gorgei (Krh. Dlhá Lúka B),
7 gólov - O. Kerekes (Kružná),
6 gólov - K. Karasz (Čoltovo),
5 gólov - Š. Dostal (Gem. Hôrka B), N. Barczi (Jovice), G. Keršák (Nižná Slaná),
4 góly - R. Farkaš (Jovice), I. Harabin (Kružná), B. Olexa (Nižná Slaná), R. Bubenčík (Pača), R. Kovacs (Plešivec),
3 góly - J. Lokos (Gem. Hôrka B), M. Podracký, O. Kerekeš (obaja Jovice), P. Fabián (Krh. Dlhá Lúka B), R. Adam (Pača), R. Lipták, K. Ragyina (obaja Plešivec), J. Viola (Rakovnica), atď.

DORAST

III.LIGA - 11. kolo: Košice-Krásna - Drnava 5:0 (0:0), G: T. Timko 3, J.M. Červenák, D. Ondrej, ŽK: bez kariet, R: Bajo, D: 34. Hrhov - Moldava n/B 0:3 (0:3), G: A. Rybár, Funty, Kortvely (vl.), ŽK: bez kariet, R: Gonos, D: 40. Medzev - Krh. Podhradie 2:1 (1:0), G: MrozekLackaň - T. Hajduk, ŽK: Lackaň - 0, R: Antl, D: 30.

I. TRIEDA - 7. kolo: Rožň. Bystré - Dobšiná 3:3 (1:2), G: D. Koncz 2, F. Čapó - BalúchGreško, Krásny, ŽK: F. ČapoKubej - Červenák, R: V. Gallo, D: 20. Jablonov n/T - Gem. Poloma 3:1 (1:0), G: Á. Kerekes 2, D. Bodnár  - J. Chladný, R: Zsebík, D: 77. Krh. Dlhá Lúka - Plešivec 2:4 (1:2), G: N. Ferko, A. Máté - T. Volgyi 2, L. Hugyár, T. Gergely, ŽK: Š. Klárik, T. Jánoši - 0, R: L. Gyénes, D: ?. Rožňava - Gem. Hôrka 6:1 (3:0), G. A. Krak 3, Mitrík 2, Harabin - D. Kökény, ŽK: A. Krak, Mar. Zatroch - N. Ronyecz, R: J. Gyenes, D: 15.

ŽIACI

II. LIGA - starší: Rožňava - Čaňa 2:1 (1:0), G: T. Doboš, B. Harabin - D. Čarný, ŽK: B. Harabin - R. Červený, R: P. Béreš, D: 40. Smižany - DOVAJ 7:0 (2:0), G: A. Zeleňak 3, M. Brandobur, T. Korba, M. Krčmar, A. Pollák, ŽK: bez kariet, R: Klokočka, D: 20, mladší: Rožňava - Čaňa 1:2 (0:0), G: O. Slavkay - PučanMaťaš, ŽK: bez kariet, R: P. Béreš, D: 40. Smižany - DOVAJ 1:9 (1:2), G: Masloviak (vl.) - M. Domik 4, T. Miškovič 2, F. Szabó, S. Garguš, J. Horváth, ŽK: bez kariet, R: Klokočka, D: 50.

I. TRIEDA - 7. kolo: Slavošovce - Drnava 5:1 (3:0), G: M. Ikri 4, F. Volia - S. Silva, ŽK: M. Ikri - 0, R: Haviarik, D: 40. Plešivec - Betliar 9:0 (4:0), G: T. Béke 4, R. Viola 3, D. Váradi, D. Grešo, ŽK: bez kariet, R: L. Šalamon, D: 10. Dobšiná - Štítnik 1:8 (1:2), G: Paločaj - P. Tomi 3, E. Kolesár 2, P. Milko, L. Tomi, T. Ivanič, R: Poťmák, D: ?. HOSTIA NASTÚPILI IBA 8 (ôsmi) !!!