×

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/sport/futbal/rakovnica/turnaj
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/futbal/2011/boh
×

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/sport/futbal/rakovnica/turnaj
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/futbal/2011/boh
nedeľa, 15 september 2013 14:02

Mladíci z Turne nad Bodvou zdolali doma Tatran Betliar 2:0

Napísal(a) Ivan Tokoly

Cementár Turňa nad Bodvou - Tatran Betliar 2:0 (0:0). Góly: 47ʼ Marián Rebej (z pok. kopu) 1:0, 79ʼ Ladislav Bálint 2:0. Žltá karta: 90ʼ Florián Rohály (Turňa nad Bodvou). Pred približne 150 divákmi rozhodoval Tomáš Štefanič z Prešova.
Zostava Betliara: Juraj Kelíšek - Lukáš Poťmák, Roman Kováč, Ladislav Varga, Erik Herchl - Asmir Cilovič, Ivan Lörinc (C), Vladislav Vávra, Martin Árvay - Ladislav Lörinc, Miroslav Demeter (66ʼ Ján Benedikty).
Futbalisti Tatrana Betliar cestovali v 6. kole VI. ligy za svojim súperom do Turne nad Bodvou. Tréner Vávra musel pri tvorbe základnej zostavy improvizovať, keďže mu chýbalo až šesť hráčov (Ľ. Árvay, Handlovič, Aličkovič, Barkasz, V. Kováč, Gonos). Na pozícii stopéra sa tak objavil Roman Kováč, ktorý zvykol v posledných sezónach hrávať v útoku. Prvý polčas zápasu, v ktorom sa stretli medzi sebou behaví domáci mladíci so skúseným mužstvom Tatrana, ktorý hral hlavne na dlhé nakopávané lopty, asi príliš veľa divákov nenadchol. Po úvodnej, veľmi vyrovnanej, desaťminútovke to ako prví strelami z diaľky skúšali domáci, no tí

v 11. a 18. minúte mierili nepresne. Od 20. minúty prešla aktivita na kopačky domácich, ktorí boli fubalovejší a snažili sa o strenie úvodného gólu. V 29. minúte ho aj dosiahli, no ten rozhodcovia kvôli postaveniu mimo hry uznať nemohli. O minútu na to musel gólman domácich Rebej vyrážať na roh dobre umiestnenú strelu R. Kováča z priameho kopu. Domáci trafili prvýkrát priestor brány Tatrana až v 32. minúte. So strelou do stredu brány si ale Kelíšek bez problémov poradil. Do konca prvého polčasu sa hral potom medzišestnástkový futbal bez streleckých príležitostí na oboch stranách. V prvých 45 minútach tak boli diváci svedkami iba podpriemerného šiestoligového stretnutia, ktoré skončilo bezgólovou remízou.
Ani druhé dejstvo príliš futbalovej krásy neponúklo, no oproti tomu prvému bolo zaujímavejšie. Hneď v úvode polčasu sa domáci dostali do vedenia. Stalo sa to po faule hostí v pokutovom území a následnom premenení penalty. Betliarčania sa potom po peknej kombinačnej akcii ocitli v šanci, no Demeter Rebeja v bránke Turne neprekonal. V 52. minúte sa v šanci ocitli aj domáci, no jeden z ich hráčov hlavičkoval v dobrej pozícii nad. V 68. minúte mohli ísť domáci do dvojgólového vedenia. S dobre umiestnenou strelou k tyči si však Kelíšek s námahou poradil. Futbalisti Tatrana sa v ďalších minútach snažili o vyrovnanie. Ich snahu ale pribrzdila 79. minúta a chyba v ich zadných radoch, keď domáci L. Bálint, ktorý bol na ihrisku iba minútu zvýšil na 2:0. Hostia sa potom ešte snažili s výsledkom niečo urobiť, no do výraznejších šancí sa nedostávali a centrované lopty zbieral do svojich rúk výborne pozične chytajúci gólman Rebej. V závere sa skóre mohlo meniť na oboch stranách, no domáci hráč po samostatnej akcii mieril vedľa a L. Lörinca resp. Vargu na strane hostí v samom závere vychytal Rebej. Betliar tak v Turni nad Bodvou zopakoval navlas rovnaký výsledok ako v letnej príprave.
Autor: Ivan Tököly (fktatranbetliar.webnode.sk)

Čítať 2041 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:27