nedeľa, 05 máj 2013 22:11

Napriek dvom obdržaným gólom v Rožňavskom Bystrom vynikal z hostí slavošovský brankár Karalo Doporučený

Rožňavské Bystré – Slavošovce 2:0 (1:0). Góly: Minčík, Tomko. Po dvoch prešustrovaných zápasoch vonku mali Bystrania v zápase I. triedy so Slavošovcami možnosť sa rehabilitovať. Úvodné minúty však tomu vôbec nenasvedčovali. V prvej polhodine zaujal akurát priamy kop Jara Galla, ktorého strelu z priameho kopu v 12. minúte Karalo v bráne hostí bravúrne vyrazil na roh. V 30. minúte sa hosťujúci Domik sám rútil na Koncza, no jeho koncovka bola nepresná. O minútu

neskôr sa v podobnej situácii Minčík nemýlil a prekonal v samostatnom nájazde Karala. 1:0 Aj keď kombinácií Bystranov aj v tomto zápase bolo ako šafránu, Jaro Gallo v 36. minúte našiel spätnou prihrávkou Urbana ml., ktorý však z 5,5 metrovej hranice mieril ponad bránu. V 40. minúte Ján Gonos krížnou strelou po zemi vystrašil brankára hostí.
Druhý polčas bol o niečo zaujímavejší. V 59. minúte Tomkovu strelu Karalo ešte vystihol, no o 2 minúty na jeho presnú strelu k žrdi po vysunutí Jarom Gallom už nedosiahol. 2:0 V 53. minúte nastrelil Jaro Gallo brvno z priameho kopu. Hostia mali šancu v 62. minúte, no Koncz ju zmaril. Bystrania boli naďalej aktívni a Minčíkovo zakočenie v 68. minúte zblízka  zlikvidoval opäť výborný  Karalo. V 70. minúte hostia ohrozili Koncza v domácej bráne ešte z priameho kopu, no to bolo od nich všetko. Naopak Bystrania mohli pridať gól po sérii troch neúspešných dorážok po Minčíkovej strele v 71. minúte.
Pred 80 divákmi rozhodoval L. Šalamon.
Zostava Rožňavského Bystrého: Koncz, Fábian, Kuchta, Dorkin, Ján Gallo, Jaro Gallo, Ján Gonos, Krága, Urban ml., Minčík, Tomko. Striedali: Valent, Galata.