štvrtok, 09 máj 2013 09:26

Nevídaný futbalový súboj so šiestimi gólmi a záverečným potleskom divákov pod Geravami Doporučený

Napísal(a) Ladislav Székely

Lokomotíva CHZ Dedinky - TJ Krásnohorská Dlhá Lúka 3:3 (0:1). Góly: Majerčák, Chabada, Poliak - Čižmár 2, Rigó. Pred 120 divákmi rozhodoval Gallik. Bez kariet. Jarná úspešná bilancia mladého domáceho mužstva pokračuje. V dohrávke 16. kola privítali futbalistov z horných priečok, a troška sa báli, lebo zo základnej zostavy im chýbalo niekoľko hráčov. Skúsenejší súper dlho dobíjal bránu domáceho mužstva, ale ich brankár mal svoj deň. Aj domáci z brejkov mali v prvom polčase

dve tutovky, ale len mali. V 45. min domáci dostali nepríjemný gól do šatne. Z otočky Čižmár trafil dolný kút brány. 0:1.Po prestávke sa začala nevídaná futbalová dráma. V 52. min. Majerčák nabehol na rohový kop a hlavou trafil pod brvno 1:1. Obidve mužstvá začali bojovať. Útoky sa  striedavo valili na obidve brány. V 72. min. Chabada prekrásnou strelou trafil a bolo 2:1. Z proti útoku ušiel Rigó a loptu umiestnil pod brvno. 2:2. O dve minúte opäť Čižmár upravil na 2:3, keď obrana domácich len prizerala. V 77. min. Poliak z 20 metrov perfektne vymietol pavučinu v bráne a vyrovnal na 3:3. Chlapci spod Geráv ešte sa pokúsili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale súper odolal. Málo vídaná udalosť sa stala, keď po skončení stretnutia diváci ocenili výkon svojho mužstva veľkým potleskom.Vedúci domácich pán Revai: Napriek tomu, že chýbalo nám niekoľko hráčov hrali sme bojovne a verím, že už sa zachránime. Tréner hostí: „Mali sme viac šancí, ale treba aj tie premieňať.“