sobota, 21 marec 2015 17:25

Prvé víťazstvo rožňavských futbalistov v jarnej odvete na domácom ihrisku s Čaňou

Napísal(a) MG-OD

rv futbal 4 liga caRožňavskí štvrtoligoví futbalisti sa v prvom jarnom kole súťaže zaradili medzi päť takých kolektívov, ktoré získali na súperových ihriskách aspoň bod. Vstupovali do 18. kola, ktoré odohrali doma o to s väčšou chuťou, keďže bod si doviezli z ihriska lídra súťaže, ktorého od nich delilo v tabuľke až 15 bodov. Sobotňajší súper FK Čaňa nebol od domácich v tabuľke na vyššom mieste a keďže v tabuľke pravdy strácal aj 5 mínusových bodov, od domácich sa očakával zisk troch bodov. Navyše aj preto, že hostia si priniesli so sebou i horšie skóre než získali domáci. Počasie bol tiež naklonené futbalu, preto sa očakával nielen slušný výkon obidvoch mužstiev, ale aj fanúšikovská návšteva. Keďže Veľké Kapušany, sused v tabuľke odohrá v domácom prostredí so slabším Strážskym, nečaká sa ani v prípade zisku troch bodov posun domácich v tabuľke smerom vyššie. Iba ak cez sobotu. Výsledky z nedele však ukazujú, že stal sa menší zázrak, keď V. Kapušany pustili po remize 1:1 doma Strážskemu bod a klesli o miesto nižšie než je Rožňava.
Predpoklady v sobotňajšom majstrovskom zápase sa naplnili a pred dvojstovkou fanúšikov domáca SP MFK Rožňava zvíťazila nad súperom z Čane 3:0 (2:0). O góly sa podelili: Kovács 2

(1 z 11m) a Kudela. Rozhodcovia: J. Dušek - D. Mano, M. Ginda. Žlté karty: Mészner, Strelka - Borovský + 2žk. Domáci začali dobre a už v 19. minúte viedli 2:0 gólmi Kudelu a Kovácsa. Tretí gól za domácich padol až v 75. minúte z pokutového kopu, ktorý premenil Kovács. Treba však poznamenať, že hostia hrali od 25. minúty bez Borovského, ktorý po druhej žltej karte musel opustiť ihrisko.

Zostava domácich: L. Šalamon - R. Kúdela, Z. Breuer, P. Sappanoš, P. Milata, M. Pollák, M. Mészner, P. Gere, L. Strelka, F. Kovács, T. Havko. Striedali: M. Róth a L. Drobňák.

Hostia: Binda - Varhoľák, Čontošfalský, Labič, Čigáš, Ružička, Miškovič, Torok, Juhász, Borovský, Dombrádi. Striedali: Hriš - Vaľa.
Tréneri: B. Kuzma - M. Tokár.

Ostatné výsledky 18. kola IV. ligy skupiny JUH: Rudňany - V. Folkmar 4:1, Sobrance - Kr. Chlmec 4:0 (0:0). Ďalšie zápasy hrané v nedeľu 22.3.2015 o 15.00 hod.: Medzev - Poproč 3:1 (2:0), Spišské Vlachy - Michaľany 0:0, Kalša - Šaca 0:3, Veľké Kapušany - Strážske 1:1 (1:1), Krompachy - Veľký Horeš 0:0.

12. ŠM Michaľany 18   5 5   8  14:29 20
13. OŠK Rudňany 18   3 6   9  17:31 15(-3)
14. ŠK Strážske 18   3 3  12  14:45 12
15. Kráľovský Chlmec 18   3 2  13  16:42 11
16. Slovan Poproč 18   1 5  12  12:49  8

Najbližší majstrovský zápas odohrá Rožňava 29. marca 2015 o 15.00 hod. v Strážskom.

Výsledky 14. kola IV. ligy skupiny JUH SsFZ 22.3.2015:

Podbrezová B - Revúca 3:2, Kováčová - Poltár 3:0, Zvolen B - Tisovec 2:0, Sl. Ďarmoty - Divín 2:1, Hriňová - Málinec 9:1, Detva - Podlavice Badín 1:0, Fiľakovo - Vinica 1:0.

Čítať 1812 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:42