nedeľa, 10 november 2013 19:48

Štyri pokutové kopy, dve víťazstvá hostí v dvoch zápasoch dohrávky I. triedy vo futbale

Napísal(a)

V I. triede majstrovstva okresu Rožňava vo futbale v druhú novembrovú nedeľu sa uskutočnili dve dohrávky zápasov jesennej časti súťaže. V prvom zápase asi hŕstka divákov v Slavošovciach videla zaujímavý zápas s Bohúňovom, ktorý mal pre domácich dobrý začiatok, ale zlý koniec. Hoci Slavošovčania nad súperom z Bohúňova vyhrávali v prvom polčase už 2:0 a hostia do polčasu skorigovali stav na 2:1 gólom z pokutového kopu, v druhom ovládli zápas v jeho záverečnej fáze jednoznačne hostia. Veľmi im k tomu pomohlo vykartovanie domáceho hráča Valentíka v 70. minúte, odkedy vlastne potom góly padali iba do siete gólmana Karala. Hostia využili presilovku o jedného hráča a vsietili Slavošovciam v priebehu 15 minút tri góly za sebou a rozhodli o zisku troch bodov do tabuľky. Hoci mali domáci potrestaného iba jedného hráči a hostia 4 (T. Kovács, F. Demeter, M. Dorkin, K. Illés) najviac trpeli domáci. Góly zaznamenali: T. Mihálik a M. Balco za domácich, A. Borbély, J. Váradi, K. Illés a M. Dorkin za hostí. Pred asi 40 divákmi rozhodoval L. Šalamon. Druhý

zápas dohrávky 4. kola sa udial v Dedinkách, kde privítali futbalistov z Drnavy. Aj v tomto zápase hlavný rozhodca odpískal po jednom pokutovom kope na obidvoch stranách a udelil 4 žlté karty domácim a tri hosťom.

Podobný úvod mal zápas v Dedinkách s tým v Slavošovciach. Domáci viedli v prvom polčase rovnako 2:1 a zdalo sa, že s týmto súperom v tomto náročnom zápase si poradia. Kým v prvom polčase o vedení domácich za stavu 1:1 rozhodol pokutový kop Majerčáka, nakoniec celý zápas korunoval tesne pred koncom zápasu víťazným gólom Peter Búlik z mužstva hostí práve z pokutového kopu. O góly v tomto zápase sa pričinili: M. Franko a Majerčák za domácich a Rencsok, Icso a Búlik za hostí. Pred asi 50 divákmi rozhodoval Macko. Drnavčania si týmto víťazstvom veľmi pomohli do tabuľky a po odohraní ďalšej dohrávky môžu skončiť v tomto roku aj tretí pred Vyšnou Slanou. Svoju druhú dohrávku odohrajú v Slavošovciach 16.11.2013 o 13.30 hod.

Stručne do tabuľky: Slavošovce - Bohúňovo 2:4 (2:1), dohrávka 13. kola, Dedinky - Drnava 2:3 (2:1), dohrávka 4. kola.

TABUĽKA I. TRIEDY VO FUTBALE PO 1. DOHRÁVKE:

AKTUÁLNA TABUľKA STRELCOV 1. TRIEDY VO FUTBALE:

19 gólov – J. Čižmár (Krh. Dlhá Lúka)

16 gólov – J. Urban (Rožň. Bystré), J. Rencsok (Drnava)

15 gólov – O. Liptai (Vyšná Slaná)

13 gólov – Š. Bodnár (Krh. Dlhá Lúka)

12 gólov – F. Čapo (Rudná), Cs. Flander (Dlhá Ves)

11 gólov -  P. Zabrel (Vyšná Slaná), Búlik (Drnava)

10 gólov – G. Zsila (Krh. Dlhá Lúka)

9 gólov – R. Kuzma (Honce)

8 gólov – Laven, P. Milko, J. Rochl (všetci Štítnik)

7 gólov – Pál-Baláž (Jablonov n/T), Majerčák (Dedinky), Mázik (Drnava), O. Vysoký (Rudná)

6 gólov – Fifik (Jablonov n/T), Ľ. Kožár, I. Gallo (obaja Vlachovo)

5 gólov – N. Bodnár (Hrhov), Minčík (Rožň. Bystré), E. Tomi, M. Balco (obaja Slavošovce), M. Gallo (Vyšná Slaná), O. Šalata (Jablonov n/T), M. Dorkin (Bohúňovo), Z. Molčan (Rudná), B. Kuzma (Honce), atď.

Čítať 2156 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:51