piatok, 03 júl 2020 16:44

Tvorbu Dávida Baffiho predstaví Andrássyho obrazáreň v Krásnohorskom Podhradí Doporučený

Napísal(a) R. Šimko
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Sezónnu výstavu Dávida Baffiho – Numeros Flecti v Andrássyho obrazárni v Krásnohorskom Podhradí pripravilo pre svojich návštevníkov Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja. Výstavu otvorí vernisáž dňa 11. 7. 2020 o 17:00 hod. a verejnosti bude sprístupnená až do 13. 9. 2020.
Dávid Baffi je rodák z Krásnohorského Podhradia a jeho výstava bude obsahovať diela, ktoré tvoril približne od začiatku tohto roka. Okrem nich sa na výstave objaví aj niekoľko starších diel, pričom poukazujú na princíp jej názvu, ktorý v latinčine znamená „ohyb čísel“. Autor uvažuje o paradoxoch prijatia do tejto doby, hraniciach medzi videným a nevideným, o vizuálnom smogu či výzve strácajúceho sa pokoja a rovnováhy. Zaoberá sa tiež tzv. slepým vizuálom, ktorý sa nerodí z videného, ale predsa dokáže vizuálne žiť.

khp Baffi pozv 1Venuje sa hľadaniu vizuálnej formy takej podoby, ktorá sa nezameriava na nepriamy prepis, ale vychádza z rozmýšľania a vnímania toho „vnútorného“.

„Čísla majú podobu stálej konštanty myslenia. Práve preto som si vybral toto slovíčko, aby som lepšie upriamil princíp a vysvetli tzv. ohýbanie,“ vysvetlil autor Dávid Baffi.

Kurátormi výstavy budú Noro Lacko a Silvia L. Čúzyová. Viac informácií o ďalších výstavách a iných pripravovaných podujatiach nájdete na webstránke Baníckeho múzea v Rožňave,
www.banmuz.sk.

R. Šimko

Čítať 335 krát Naposledy zmenené piatok, 03 júl 2020 16:58

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.