štvrtok, 23 november 2023 22:36

Vianoce s gotikou v Baníckom múzeu v Rožňave Doporučený

Napísal(a) Mgr. G.Badin
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V predvianočnom čase Banícke múzeum v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja, opäť prichádza s už tradičnými vianočnými aktivitami. Tento rok múzejníci spojili obľúbené tvorivé dielne s ústrednou témou Roku nástennej maľby 2023.

Žiakov 1. stupňa základných škôl čakajú zaujímavé tvorivé aktivity. Najprv sa s múzejníkmi porozprávajú o dôležitosti zachovaných vzácnych gotických kostolov na Gemeri, ako aj o význame ich ochrany. Ukážu viaceré príklady, kde možno na gotických freskách nájsť aj symbol Vianoc – narodenie Ježiša Krista a aj to, akým spôsobom je vyobrazený. Následne sa žiaci vrhnú na tvorivú časť aktivity a vyrobia si vlastnú vianočnú dekoráciu.

2023 12 04 Plagat   Vianoce s gotikouVianočné tvorivé dielne budú prebiehať v termíne od 4. decembra do 20. decembra 2023 v priestoroch Zážitkového centra Sentinel, Šafárikova 43, Rožňava. Na podujatie je potrebné sa vopred nahlásiť, počet účastníkov je limitovaný. Cena aktivity je 2 Eurá na žiaka.

Podujatie sa koná pri príležitosti Roku nástennej maľby v Banskobystrickom a Košickom kraji. Bolo vyhlásené pri príležitosti získania Značky Európske dedičstvo, pričom ju získalo ako súhrnná lokalita 12 kostolov v regióne Gemer a Malohont.

Tešíme sa na všetky deti!

Mgr. Gabriella Badin

Čítať 263 krát Naposledy zmenené piatok, 24 november 2023 13:16

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!