×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/kniznica/noc11/gp/12
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/kniznica/noc11/gp/12
streda, 18 apríl 2012 19:19

Deti z Gemerskej Polomy stále majú chuť preniesť sa do sveta rozprávky a sveta kníh Doporučený

Napísal(a) Danka Červenáková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

V piatok 30. a v sobotu 31. marca 2012 sa stretli naše deti v knižnici v Gemerskej Polome  v rámci 7. ročníka celoštátneho knižničného podujatia Noc s Andersenom a strávili v našej  knižnici nezabudnuteľnú rozprávkovú noc. Stretli sa všetky tie, ktorým kniha nie je cudzia, aby spoločne oslávili jej sviatok. Rozprávkovo sme sa preniesli do sveta fantázie, kúziel a čarov. Spoločne sme vytvorili fantastické putovanie medzi ozajstnými hrdinami, ktorých vytvorili samotné deti z Gemerskej Polomy. Všetci sme tu boli bez televízora a len s knihami a usmiatymi tvárami z dobre prežitých chvíľ, ktoré sme si pripravili postupne počas našich stretnutí. Tie boli mimoriadne tvorivé, aj zábavné, ale hlavne zodpovedné.

Spoločne s našimi vzácnymi hosťami sme sa započúvali do rozprávkových slov, ktoré si pre nás pripravili, dokonca sme bohatší o nové vedomosti a tiež sme našli nové priateľstvá. Nik u nás nudu nenašiel, lebo  to bola noc plná rozprávok, divadielok,  piesní.  Generálnym  partnerom  podujatia  je  Vydavateľstvo  Slovart, ktoré všetkým prihláseným knižniciam každoročne poskytuje knižný dar a tiež ceny do súťaže pre deti. Mediálnym partnerom podujatia je Rádio Slovensko, ktoré dňa 30.3.2012  opäť vysielalo celodennú rozhlasovú reláciu Rozprávkové Rádio Slovensko.
Ďakujem  našim  vzácnym  hosťom,  že  neľutovali  svoj  voľný  čas  a nás  poctili  svojou návštevou.  V pamäti  i v srdci mi  navždy  ostanú  študentky,  ktoré  si  našli  priestor  i napriek množstvu  učiva  a svojimi  nápadmi  spestrili  naše  nočné  putovanie.  Ďakujem  všetkým zúčastneným  deťom  z Gemerskej  Polomy,  ktoré  stále  majú  chuť  preniesť  sa  do  sveta rozprávky a sveta kníh a nezabudli kade vedie cesta do našej knižnice, kde sú pre nich dvere vždy dokorán otvorené.Prvé  slová  rodičov  detí,  ktorí  prišli  po  svoje  „nevyspaté“  deti  boli:  neplakali,  všetko v poriadku? Boli veľmi prekvapení, že nik si na  rodičov nespomenul, nikomu nechýbala  ich domáca posteľ, či prostredie. Nie div, veď v našej knižnici  sa všetci cítia ako doma. Všetci prikladajú  ruku  k dielu  svojimi  kresbami  a rozprávkovými  kútikmi. Každé  dieťa  si domov odnieslo  tričko, ktoré si dotvorili vlastnými kresbami a ktoré dokonca ani po rokoch nestratí spomienku na našu rozprávkovú noc v knižnici. Večierku sme mali so začiatkom o 02,30 hod. (31. 03.2012), ale deti si ešte vypočuli pozdravy od starostu a hosťa, ktorý sa v čase konania nachádzal  v ďalekej  Ženeve.  Potom  nastalo  premávanie  sa  v  pyžamách,  chichotanie a rozprávanie  sa,  ale  nakoniec  predsa  len  spánok  zvíťazil  a poslal  všetky  detské  hlávky  do krajiny snov, a to už bolo niečo po štvrtej hodine skorého  rána. Prvé  ranné štebotavé hlásky bolo  počuť  už  o 05,30  hodine  a postupne  tu  bol  celý  kŕdel  vtáčeniec  krásne  vyspatých.
Lúčenie  bolo  jemné  a hlučné  zároveň,  každý  by  noc  predĺžil  o deň,  či  dva  a odchádzal  so slovami: A o rok sme tu znova!
Z Gemerskej Polomy teta knihovníčka Danka Červenáková

{gallery}kultura/kniznica/noc11/gp/12{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2199 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:12

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!