×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: /data/c/3/c30b962d-8472-4b0c-977e-da17c0d5a621/majgemer.sk/web/images/folklor/hnusta/dff
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/folklor/hnusta/dff
piatok, 15 apríl 2011 15:56

V Hnúšti na Detskom folklórnom festivale 2011 medzi najlepšími bol aj Lykovček z Revúcej Doporučený

Napísal(a) Jaroslava Jelchová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Dňa 14.4.2011 sa v Dome kultúry v Hnúšti uskutočnilo podujatie venované detskému folklóru a najmladším folkloristom – Detský folklórny festival 2011. Vyhlasovateľom tejto súťaže je z poverenia Ministerstva kultúry Slovenskej republiky Národné osvetové centrum v Bratislave. Na regionálnej úrovni podujatie pripravili BBSK – Gemersko-malohontské osvetové stredisko a Mestské kultúrne stredisko v Hnúšti.
V súťaži sa predstavilo sedem súborov s deviatimi choreografiami. Porota, v zložení Mgr. art. Pavel Bútor (metodik pre folklór Národného osvetového centra), Vladimír Petrinec (vedúci FS Rimavan) a Emília

Blahutová (tanečná pedagogička FS Kokavan), do krajského kola vybrala – detský folklórny súbor Lykovček z Revúcej s choreografiou „A my sa stríg nebojímo!“, Prípravku folklórneho súboru Háj z Rimavskej Soboty s „Dievčenskými tancami z Rejdovej“ a detský folklórny súbor Mladosť z Klenovca s choreografiou „Hrajme sa na jarmok“.
Odborná porota kladne hodnotila aj ostatné choreografie a tiež úroveň súborov, ktoré vystúpili: detský folklórny súbor Lieskovček z Rimavskej Soboty s choreografiou na motívy slovenských ľudových rozprávok s ústrednou témou putovania Pecivála za princeznou; detský folklórny súbor Čížiček z Tisovca s choreografiami „Rozšantené práčky pri Rimave“ a „Navarmo si šufrle“, detské folklórne súbory Zornička z Klenovca a Zrkadielko z Hnúšte s detskými hrami „Na pažiti“ a „Na priedomí“ a detský folklórny súbor Lykovček s choreografiou „Na revúckom jarmoku“.
Súčasťou podujatia bol aj výber detských spevákov na Hronseckú lipovú ratolesť – krajskú súťažnú prehliadku v speve ľudových piesní spojenú s verejnou nahrávkou.
Porota vybrala v prvej kategórii Patríciu Danielu Babušákovú z Tisovca, v druhej kategórii Petru Benediktyovú z Revúcej a Luciu Zvarovú z Klenovca.
Jedným z najdôležitejších cieľov tohto podujatia je viesť deti k poznávaniu tradícií a popularizovať výchovu ľudovým umením. Veľké poďakovanie teda patrí všetkým vedúcim súborov a zainteresovaným osobám, ktoré deti na túto prehliadku pripravovali, lebo len vďaka nim sa tento cieľ podarilo naplniť.
Jaroslava Jelchová, GMOS
FOTOGRAFIE: Milan Kušpál

{gallery}folklor/hnusta/dff{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2078 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:57

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.