štvrtok, 21 máj 2020 11:47

Aktivity o. z. Skryté Poklady Slovenska pokračujú aj tento rok Doporučený

Napísal(a) L. Bene
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Po uvoľnení opatrení rozbieha svoju činnosť aj o. z. Skryté Poklady Slovenska. Zameriava sa predovšetkým na aktivity a propagáciu oblasti v okolí vrchu Železník v Revúckej vrchovine. Tento rok sa už podarilo dokončiť výmenu strechy na budove historického kina Stachanov v Železníku. Pokračovať by sa malo úpravou vnútorných priestorov budovy aby mohlo kino začať pravidelnejšie premietať a bolo možné poriadať aj prípadné spoločenské udalosti.
Aj tento rok sa o. z. podarilo získať 1000 eur v grantovom programe Gesto pre mesto. Cieľom projektu bude revitalizácia baníckeho jazierka v Železníku, aby sa stalo oázou pokoja pre turistov, ale aj miestnych obyvateľov.

Predseda o. z. Ladislav Bene: "Mal to byť pôvodne len taký menší projekt. Keď sme však v máji tohto roku boli pozrieť čo všetko by bolo treba, aby sme jazierko pretvorili naozaj na krásne miesto, zistili sme, že bude treba urobiť veľa práce a bude potrebné veľa ochotných a pracovitých ľudí, aby sa to podarilo. Ale verím, že spoločne to zvládneme. Radi by sme touto cestou pozvali všetkých, ktorí by radi pomohli pri našom projekte, pomohli prírode. Začíname v sobotu 13. júna od 9:30. Pracovať budeme pri dodržaní všetkých hygienických opatrení, ktoré si situácia vyžaduje. K dispozícii bude pitný režim, aj desiata."

Všetky informácie ohľadne tejto brigády či ďalších podujatí v Železníku občianske združenie postupne zverejňuje na svojej stránke https://pokladyslovenska.sk alebo prostredníctvom svojho facebook profilu https://www.facebook.com/pokladyslovenska/

Ladislav Bene

 

Čítať 228 krát Naposledy zmenené sobota, 23 máj 2020 08:53

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.