nedeľa, 17 máj 2015 12:23

V Kobeliarove si pripomenuli 220 rokov od narodenia Pavla Jozefa Šafárika

Napísal(a) Oľga Benediktyová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

kob safarik aV obci Kobeliarovo okres Rožňava sa dňa 16. mája 2015 konali Spomienkové oslavy pri príležitosti 220. výročia narodenia Pavla Jozefa Šafárika (1795 - 1861). Usporiadateľmi bola Matica slovenská Martin, obec Kobeliarovo, ECAV na Slovensku Nižná Slaná - Kobeliarovo.
Na Slávnostných službách Božích v miestnom evanjelickom kostole pán farár Mgr. Miroslav Maťo vo svojej kázni pripomenul nestarnúci odkaz P. J. Šafárika, rodáka z Kobeliarova. V príhovore starostu obce Kobeliarovo pána Jaroslava Nemčka odznel stručný prierez Šafárikovým detstvom, tvorbou i prínosom pre všetkých Slovanov v Európe. Počas slávnostného aktu boli na rodný dom P. J. Šafárika položené vence vďaky. K slávnostnému rázu osláv prispeli kultúrnym programom deti CZ Nižná Slaná - Kobeliarovo ako i FS Hrabina z N. Slanej. Prekvapením bolo vystúpenie starostu obce spolu so speváčkou, oblečenou v miestnom kroji, ktorí za doprovodu harmoniky zaspievali na tóny ľudových piesní text o P. Šafárikovi. Po skončení oficiálnej časti si účastníci prezreli priestory rodného domu, kde je inštalovaná stála výstava o živote a diele P. J .Šafárika ako i národopisná zbierka predmetov obce.
V obci Kobeliarovo,

obkolesenej krásnou prírodou sme prežili nádherný slávnostný deň, umocnený krásnym slnečným počasím. Vďačíme za to usporiadateľom, hlavne obci Kobeliarovo a jej starostovi pánovi Jaroslavovi Nemčkovi.

Oľga Benediktyová

 

[cincopa AoIAyg8EfvJA]

 

 

 

Čítať 2222 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:58

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.