nedeľa, 29 marec 2015 22:00

Žiaci z Revúcej prejavili spolupatričnosť a podporili zbierku na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám

Napísal(a) Mgr. Martina Pirochová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ra lpr2015 aDeň narcisov je dňom boja proti rakovine. Tento deň sa nesie v žltej farbe umelých a živých narcisov na podporu všetkých, ktorí čelia zákernej rakovine. Zakúpením tohto jarného kvietku dobrovoľnou čiastkou každý vyjadril spolupatričnosť a podporu onkologickým pacientom. Finančná zbierka sa vracia verejnosti späť vo forme financovania programov a projektov na podporu onkologických pacientov i širokej verejnosti.
Deň narcisov je jediná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa konal už po 19-ty raz. Ulice mesta Revúca sa 27. marca 2015 zaplavili dobrovoľníkmi - žiakmi našej školy so žltými narcismi a každý, kto si ich pripol na svoj odev, vyjadril podporu a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s rakovinou. Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky dobrovoľníkov Dňa narcisov každý pomohol získať finančné prostriedky na pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám na celom Slovensku. V tomto roku sa nám podarilo vyzbierať sumu 541,94 €. Naše deti sú hrdé na to, že môžu pomôcť ľuďom, ktorí to ozaj potrebujú. Táto zbierka prebieha na našej škole každoročne a už teraz sa chystáme na ďalší ročník zbierky Deň narcisov. 

Mgr. Martina Pirochová,
ZŠ I. B. Zocha Revúca

Čítať 1355 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 11:07

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.