utorok, 21 júl 2020 13:25

Už tento týždeň: Do Rimavskej Soboty prichádza Detská Tour Petra Sagana! Doporučený

Napísal(a) A. Gallisova
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Zažiť na vlastnej koži skvelú atmosféru cyklistických pretekov pod „krídlami“ fenomenálneho Petra Sagana. Nemusí to byť len sen a netreba pritom ani cestovať do zahraničia. Všetky deti od 3 do 14 rokov si môžu zmerať svoje sily na siedmom ročníku Detskej tour Petra Sagana už tento týždeň, 26. júla v Rimavskej Sobote. Zábavu, napätie a skvelé výkony mladých cyklonadšencov prináša ŠKODA AUTO Slovensko aj do ďalších kútov Slovenska. Deti sa v Rimavskej Sobote postavia na štartovú čiaru v Mestskej záhrade na Cukrovarskej ulici. Svoje sily si zmerajú tí najmenší drobci, mladší aj starší žiaci. Podrobné informácie o udalosti, ako aj online prihlasovací systém nájdete na stránke www.detskatour.sk.
Detská tour Petra Sagana má tento rok pred sebou ešte 5 súťaží v rôznych slovenských mestách. Okrem Rimavskej Soboty sa môžete tešiť na súťaže v Šamoríne (16. august), Stupave (30. august), Žiline (19. september) a Červenom Kláštore (26. september).

rs DTPS Raj.Lesnjn 2020 87Svoje sily si malí cyklisti zmerajú prevažne na nenáročnom okruhu na lúkach, ihriskách či lesných cestách, pričom fanúšikovia ich môžu povzbudzovať priamo na trati. Prvé kolo prebehlo s ohromným záujmom v Rajeckej Lesnej, kde sa aj napriek nepriaznivému počasiu stretlo viac ako 500 účastníkov. Každý zo súťažiacich získava účastnícky list s podpisom Petra Sagana, tí najlepší dostanú poháre a medaily nášho fenomenálneho cyklistu. Všetky informácie a termíny ďalších poduajatí nájdete na stránke: www.detskatour.sk.

„Detská Tour nie je určená len pre výkonnostných športovcov, má za cieľ prilákať aj začínajúcich hobíkov. Súťažiť môžu i tí najmenší na odrážadlách s podporou svojich rodičov,“ hovorí Peter Zánický, riaditeľ pretekov a mládežnícky tréner svetoznámeho Petra Sagana, ktorý sám pozýva na toto atraktívne podujatie: https://detskatour.sk/2020/peter-sagan-vas-pozyva-na-detsku-tour/

10 tipov ako začať dýchať Saganovi na chrbát

Leto je ideálnym obdobím v roku, kedy sa zdokonaliť v bicyklovaní alebo aj najazdiť vôbec prvé kilometre v živote. Už aj tí najmenší si môžu naplno užívajú vietor vo vlasoch a radosť z jazdy. ŠKODA AUTO Slovensko spolu s trénerom nášho fenomenálneho cyklistu Petrom Zánickým preto prinášajú 10 tipov, vďaka ktorým môže aj vaša ratolesť ísť v šľapajach nášho najznámejšieho cyklistu:rs DTPS Raj.Lesnjn 2020 61

  1. Počas každej jazdy noste prilbu.
  2. Dbajte na to, aby bola veľkosť bicykla prispôsobená veľkosti vášho malého cyklistu. Zle nastavený bicykel môže totiž zaťažovať kĺby, dieťa sa tiež môže neprirodzene hrbiť. 
  3. Pred tým, ako sa spolu vydáte na cesty, preberte si s deťmi dopravné značky. Aktívne si ich potom opakujte aj počas vášho výletu. 
  4. Dodržiavajte pravidlá cestnej premávky. Ak jazdíte po krajnici, držte sa jednotlivo za sebou. Vedľa seba môžete ísť len v prípade, ak idete po vyznačenej cestičke pre cyklistov. 
  5. Stanovte si jasné pokyny. Dieťa musí rodiča poslúchať, byť obozretné a pozorne sledovať okolie. 
  6. Dieťa musíte mať vždy na očiach. Odporúčame preto, aby váš malý cyklista jazdil pred vami  a dokázali ste ho včas usmerniť a upozorniť na možné nebezpečenstvo.
  7. Nepreceňujte detské sily. Stanovujte si reálne ciele, aby ste si radosť z dosiahnutého cieľa užili všetci naplno. Začínajte s kratšími trasami a postupne ich pri naberaní kondície predlžujte tak, aby cyklistika deťom chutila. 
  8. Bicyklujte sa pravidelne. Najlepšie je, aby sa deti učili jazdiť už od skorého veku. Bicyklovanie je totiž skvelé na budovanie kondície, udržiavanie balansu, rozvoj koordinácie, no tak isto zabezpečuje pobyt na čerstvom vzduchu.
  9. Nezabudnite na reflexné prvky. Môžu totiž zachrániť zdravie aj život. Svojho bicyklového nadšenca určite potešíte aj reflexným cyklistickým oblečením.
  10. Ak máte doma začiatočníka a chcete ho naučiť udržiavať balans, zvoľte radšej bicykel  bez pedálov. Samé si tak bude vedieť regulovať rýchlosť a tak isto lepšie zvládne ovládanie.

Online výzva ŠKODA BIKE ONLINE TOUR

Pre tých cyklistov, ktorí nemôžu prísť ani na jedno podujatie, pripravila ŠKODA AUTO Slovensko kreatívnu a výkonnostnú výzvu. Nezáleží na tom, či ste starý alebo mladý, či vaše dieťa zvláda bicykel s pomocnými kolieskami alebo ste takmer profík. Stačí mať radosť z bicyklovania a chuť podeliť sa o fotografie. Môže ísť o nezabudnuteľné scenérie a zákutia, ktoré objavíte na potulkách, alebo trebárs o najvyššiu priemernú rýchlosť, ktorú dosiahnete. Zapojiť sa môžete na stránke: www.welovecycling.com/sk/sbot/

Alexandra Gallisova

Čítať 363 krát Naposledy zmenené utorok, 21 júl 2020 14:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.