piatok, 11 október 2019 14:06

TIC Revúca patrí medzi najobľúbenejšie TIC Slovenska Doporučený

Napísal(a) Mgr. Patrícia Šefranová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Asociácia informačných centier Slovenska, vydavateľstvo Kam po Česku, infoT.I.C. a webový portál www.kamposlovensku.sk počas leta 2019 realizovali anketu Informačné centrum roka 2019. Určite ste postrehli, že anketa prebiehala formou hlasovania na webovom portáli www.kamposlovensku.sk počas letných mesiacov od 21.6. do 31.8. 2019. Pomocou ankety sa vytvoril priestor pre propagáciu a zviditeľnenie jednotlivých informačných centier Slovenska, ale slúžil aj návštevníkom na šírenie povedomia o službách infocentier. Celkovo sa zapojilo 2713 platných hlasujúcich, ktorí rozhodli o najpopulárnejších informačných centrách v jednotlivých regiónoch Slovenska nasledovne: 

V západoslovenskom regióne sa najobľúbenejším IC stalo Kultúrno-informačné centrum Trenčín s počtom hlasov 77.
V stredoslovenskom regióne sa top turistickými informačnými centrami stali IC Banská Štiavnica s úctyhodnými 766 hlasmi, Kultúrne a informačné centrum mesta Kremnica s 368 hlasmi a na treťom mieste sa umiestnilo Turistické Informačné centrum Revúca s 291 platnými hlasujúcimi.

Vo východoslovenskom regióne sa najpopulárnejšími turistickými informačnými centrami stali Turisticko-informačná kancelária TIK Rožňava so 159 hlasmi, Turistické informačné centrum Spišská Nová Ves s 55 platnými hlasmi a trojicu najobľúbenejších infocentier v tomto regióne uzatvára Informačné centrum MIC Košice s 34 hlasmi.

Absolútnym víťazom ankety Informačné centrum roka 2019 sa stalo Informačné centrum mesta Banská Štiavnica s počtom hlasov 766. Toto číslo predstavuje celkových 28% z celkových platných hlasov a odzrkadľuje popularitu tohto informačného centra nielen v regióne, ale aj na Slovensku.

Samotné slávnostné vyhlásenie výsledkov sa uskutoční na VI. kolokviu AiCES 23.10.2019 v Aquacity Poprad.

MGR. PATRICIA ŠEFRANOVÁ

 

Čítať 965 krát Naposledy zmenené piatok, 11 október 2019 14:17

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!