utorok, 27 október 2015 16:08

Medzinárodný deň školských knižníc v Základnej škole Ivana Branislava Zocha

Napísal(a) Mgr. Jaroslava Koňuchová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Už druhý rok si žiaci a učitelia ZŠ Ivana Branislava Zocha v Revúcej pripomenuli Medzinárodný deň školských knižníc. Zapojili sa do celoslovenského projektu pod záštitou ministra kultúry p. Draxlera. Všetko to začalo v piatok 23.10.2015 o 18,00 hod. Všetci tí, ktorí mali chuť prežiť noc s knižkou v škole si priniesli spacáky a dobrú náladu. Najprv sa poriadne vybláznili na diskotéke, kde nechýbali rôzne súťaže. Neskôr čakala maličkých rozprávočka z knihy zo školskej knižnice a veľkých veľké prekvapenie. Od 23,00 hod. sa všetky triedy snažili získať časti výsledného obrázku a zároveň vyhrať veľkú literárnu súťaž. V nočnej škole museli plniť rôzne úlohy. Neboli vôbec ľahké. Museli uhádnuť spisovateľov, ktorých knihy sú v školskej knižnici, museli preukázať zručnosť pri plavbe lodičkami, taktiež odhadnúť hmotnosť kníh zo školskej knižnice a množstvo iných úloh. V závere na čas poskladať výsledný obrázok a zistiť, kto na obrázku je. No a pravdaže to bol Ivan Branislav Zoch. Víťazom sa stala V. A trieda, ktorá si domov odniesla pekné vecné ceny. Ale víťazom boli vlastne všetci žiaci a učitelia, ktorí to v nočnej škole vydržali.

Za to získali pamätný list. Poďakovanie patrí hlavne rodičom. Nielen tým, ktorí s nami noc prežili, ale aj tým, ktorí nám svoje deti na noc zverili.
Podujatie pokračovalo v pondelok 26.10.2015. Žiaci si v podaní svojich starších spolužiakov vypočuli dôvod, prečo vlastne tento deň vznikol. A potom začala práca. Každá trieda si pripravila časť leporela o Ivanovi Branislavovi Zochovi. O vynikajúcom človekovi, ktorého meno naša škola nesie.
Okrem toho si žiaci prvého stupňa vybrali rozprávkové knižky zo školskej knižnice a pochválili sa, čo už prečítali. Spracovali to formou malého triedneho leporela.
Tí starší v duchu „ Poznaj svoj kraj, sprav z neho raj“ sa pozreli na „zúbky“ permoníkom z nášho baníckeho regiónu. Úžasné leporelá, ktoré vytvorili spolu so svojimi triednymi učiteľmi si taktiež, ako aj rozprávky, môžete pozrieť na facebooku našej školy. A nielen pozrieť, ale aj hlasovať za tú prácu, ktoré sa vám najviac páčila. Verte, že bude veľmi ťažké rozhodnúť, komu dáte hlas.
Sme radi, že v našej škole, v škole velikána Ivana Branislava Zocha, deti stále radi čítajú a taktiež radi tvoria. Prajeme im veľa krásnych zážitkov s knihou zo školskej knižnice.
Mgr. Jaroslava Koňuchová

 

Čítať 4350 krát Naposledy zmenené utorok, 27 október 2015 16:37

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.