štvrtok, 19 jún 2014 12:36

Stretnutie s regionálnym autorom Albertom Šmihulom a s jeho Inventúrou nálezov a strát

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

smihula albert-2014(Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave – tlačová správa) – Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave, kultúrne zariadenie Košického samosprávneho kraja Vás pozýva do svojich priestorov v piatok 27. júna 2014 o 17:00 hod. na stretnutie s regionálnym autorom Albertom Šmihulom, ktorý uvedie svoju najnovšiu básnickú zbierku Inventúra nálezov a strát do literárneho života.
Albert Šmihula sa narodil v Hybiach, kde prežil aj svoje detstvo. V Nitre vyštudoval stavebnú priemyslovku a v Pardubiciach ekonomickú školu. Básnické prvotiny začal písať vo svojich osemnástich rokoch a publikoval ich v rôznych periodikách. „Moje básnické zbierky sa nachádzajú v poličkách s knihami mnohých obyvateľov rodnej obce Hybe, ako aj v Rožňave a blízkom okolí,“ prezradil pán Šmihula a pokračoval „ale samozrejme aj v mnohých iných mestách. Milujem poéziu, ale svoj voľný čas venujem aj maľovaniu a fotografovaniu.“

Autor básnických zbierok Nežné dotyky (2000), Na konci leta (2004), Trblietanie (2009 – spoločne s hybskými autormi), Papierová ruža (2010) rozšíri svoju básnickú tvorbu o najnovšiu knihu Inventúra nálezov a strát.
27 07 smihula 2014V zbierke básní, ktorá bude mať v daný deň

premiéru, nájdete napríklad báseň Pohľady na svet, z ktorej vyberáme krátku ukážku - „Zvláštny pohľad na svet je z detskej kolísky, aj zo sedla koňa. Spoza volantu auta, spod kopuly padáka...“, či báseň s názvom Spievam šťastím, Sezónne lásky, Milanovi Rúfusovi a mnoho ďalších. Viac vám prezradí samotný autor, ktorý sa teší na stretnutie s čitateľmi.

Aj napriek nadchádzajúcemu dovolenkovému obdobiu a letným dňom vás srdečne pozývame v piatok 27. júna 2014 o 17:00 hod. do priestorov Gemerskej knižnice Pavla Dobšinského v Rožňave, Lipová ul. č. 3, kde Albert Šmihula (básnik, maliar, fotograf) predstaví svoju najnovšiu básnickú zbierku Inventúra nálezov a strát. Vstup je voľný.
Tatiana Bachňáková

 

Čítať 1974 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:50

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!