nedeľa, 20 september 2015 21:28

Predseda NR SR Peter Pellegríni v Nižnej Slanej

Napísal(a) I. Lacková
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

ns pelegrini 1aOblastná organizácia SZPB v Rožňave, Obec Nižná Slaná v spolupráci s Okresnou organizáciou SMER - sociálna demokracia v Rožňave, uskutočnili dňa 31.8.2015 o 16.00 hod. Okresné oslavy 71. výročia SNP v obci Nižná Slaná. 
Zraz účastníkov bol pred obecným úradom v Nižnej Slanej, kde sa 450 - 500 účastníkov malo možnosť pozdraviť s predsedom NR SR Petrom Pellegrínim. Odtiaľ sa uskutočnil slávnostný sprievod k pamätníku. Po pietnom akte kladenia vencov za účasti 0S SR, po prednesení básne žiakom ZŠ a po zaznení hymny SR, ktorú zaspieval spevokol z Nižnej Slanej, prítomných privítal starosta obce Ing. Ján Vieloha.
Predseda NR SR P. Pellegríni v príhovore vyzdvihol účasť na oslavách zvlášť priamych účastníkov, odbojárov, mladých ľudí, pozdravil celé rodinky s deťmi, pripomenul že sme to mi, ktorí nezabúdame, ktorý máme morálnu povinnosť uchovávať odkaz SNP. Práve tým preukazujeme úctu k základným civilizačným hodnotám, na ktorých stojí aj moderná slovenská štátnosť. 


ns pelegrini 3ns pelegrini 2ns pelegrini 1Predseda OblV SZPB Ing. Norbert Lacko v príhovore pripomenul význam SNP a pomoc obyvateľov obce Nižná Slaná partizánskym jednotkám pôsobiacim na hornom Gemeri. Po udelení Čestného uznania

členom SZPB zaznela "Večierka" a záverom sa predstavil a zaspieval spevokol ZO SZPB Vyšná Slaná. 

Oslavy 71. výročia SNP, patria v rožňavskom okrese k oslavám s najväčším počtom účastníkov, prebehli v sviatočnom ale i radostnom ovzduší, kde si pripomenuli výročie SNP nie len odbojári, obyvatelia obce Nižná Slaná, ale členovia JDS a Klubu dôchodcov, obyvatelia a mládež z Rožňavy a okolitých obcí ako Slavošovce, Gemerská Poloma, Dobšiná, Rožňavské Bystré, Vyšná Slaná. Pozorovať radosť prítomných zo spoločného stretnutia, vzájomného zvítania sa, ich úprimné srdečné pozdravy, poukázali na správnu cestu a spätosť ľudí rožňavského okresu.
I. Lacková, taj. OblV SZPB Rožňava

Foto: Greško

 

 

Čítať 3554 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:39

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!