sobota, 04 január 2014 20:36

Bratia Šeredovci bojovali vo finále stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome. Pohár patrí Petrovi

Napísal(a) mg-od
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

peter-sereda1a

Bratia Šeredovci, z ktorých jeden reprezentoval SK Mostex Rača a druhý český klub DTJ Hradec Králové, sa stretli v sobotu 4. janára 2014 vo finále 22. ročníka stolnotenisového turnaja v Gemerskej Polome. Jednoznačným víťazom sa stal v bratskom súboji Peter nad Tomášom 3:0 (7, 7, 6) a odniesol si z horného Gemera aj Pohár starostu obce.
Do vyraďovacieho kola postúpili prví dvaja z ôsmich štvorčlenných skupín do ktorých boli na úvod turnaja rozdelených 28 prihlásených pretekárov. V telocvični ZŠ za pingpongové stoly tak nastúpilo 16 najlepších: T. Šereda, G. Gallo, Lietner, Turček, Drábik, Rogos, Ďuriček, A. Valuch, T. Šereda, J. Letanovský, Repaský, Oráč, R. Valúch, M. Letanovský, Balázs a Figeľ. V prvom stolnotenisovom turnaji na Slovensku v tomto roku zastupovali popredných súťažiacich z rebríčka SSTZ, ale aj zástupcov z popredných gemerských oddielov. Najvyššie postaveným bol však víťaz tohto ročníka Peter Šereda, ktorému v slovenskom rebríčku patrí druhá priečka. Desiata priečka patrí Figeľovi a 15. obsadil Tomáš Šereda. Medzi prihlásenými hráčmi sme zaregistrovali 1 hráča z DTJ Hradec Králové, 2 hráčov SK Mostex Rača, 2 hráčov MŠK Kysucké Nové Mesto, 1 SKST

Charvát Baník Havířov, 3 hráčov MŠK VSTK Vranov n/T, 6. hráčov Geológ Rožňava, 3 z STK Magnezit Revúca, 1 Spoje Bratislava, 4 z ŠK Jablonov n/T, 1 Baník Mlynky. Zvyšok tvorili 4 domáci hráči STK Gemerská Poloma. Minuloročný víťaz turnaja Samuel Novota nakoniec víťazstvo i pohár neprišiel obhajovať.
Do finále sa prebojoval Peter Šereda, ktorý postupne zdolával G. Galla (Geológ Rožňava) 3:0 (4, 5, 4), P. Turčeka (Mostex Rača) 3:1 (9, 2, 5), A. Valúcha (MŠK Kys. N. Mesto) 3:0 (10, 5, 5).
Druhý finalista Tomáš Šereda postupoval takto: M. Letanovského (Geoloóg Rožňava) zdolal 3:0 (4, 6, 4), D. Oráča (MŠK Vranov n/T) 3:1 (-12,9,4,3), J. Figeľa (Havířov 3:2 (9, -4, 3, -7, 10).
Zaujímavosťou turnaja bolo, že do tohto ročníka sa prihlásilo až šesť dvojíc bratov, z ktorých sa 3 dvojice dostali do vyraďovacích bojov a jedna až do finále.

MG-OD

 {jcomments on}

Čítať 3275 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:10

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.