štvrtok, 25 január 2024 16:29

Obecná knižnica v Gemerskej Polome a miestny odbor Matice slovenskej objavujú svet knihy Doporučený

Napísal(a) MO MS
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Naše spoločné stretnutia, u nás v Obecnej knižnici v Gemerskej Polome, iniciuje naša knihovníčka. Každý rok nakúpi nové knihy, ktoré získa z finančných prostriedkov Fondu na podporu umenia. Stretli sa malí i veľkí čitatelia už niekoľkokrát, aby poodhalili tajomstvá ukryté v knižných novinkách. Poniektoré členky z Matice už stihli niektoré z nových kníh prečítať, tak ostatných nenapínali a podelili sa o svoje dojmy. Naša knihovníčka, ako vždy, pripravila aj iné nové knihy a zaujímavo ich predstavila. Veď prítomní z besedy odchádzali nabalení knihami. Milým prekvapením boli mladí čitatelia, ktorí rozprávali o knihách a svojím pútavým prednesom ukázali nám starším, že i dnes sú deti, ktoré knihám rozumejú a svoj voľný čas venujú aj vzdelávaniu, či relaxu s knihou v ruke. Pekným dôkazom bol zhotovený projekt mladým žiakom, ktorý vytvoril z novej knihy. I starší sa niečomu priučili. Naša knihovníčka čitateľom pripravuje rôzne súťaže. Jednou z nich je súťaž, v ktorej deti môžu prezentovať svoje zručnosti napísaním textu, či nakreslením ilustrácie.

A keďže bola vhodná príležitosť  a bolo už rozhodnuté – udeľovali sa ceny, ktoré odovzdala sama pani starostka našej obce. Deti, ako ináč, si za odmenu odniesli novučičké knihy a čo je pre mňa, ako bývalú knihovníčku potešiteľné, že všetky deti čerpali námety z kníh našej knižnice. Na inom stretnutí sa tešili deti materskej školy a tu opäť nesklamali ženy z našej Matice. FPU logo m Reprodukciu rozprávky v ich podaní, spoločne s pracovníčkami knižnice, deti odmenili potleskom a na oplátku zaspievali. Počas týchto stretnutí do knižnice vždy niekto zavíta, aby si vypožičal knihu, či vyzdvihol pripravené, alebo potreboval od knihovníčky poradiť. Veď napísať prácu do školy s využitím literatúry nie je také jednoduché. Vtedy žiak, či študent využije knihy z našej obecnej knižnice, ktorá projektami každý rok doplňuje knižničný fond o nové prírastky. Myslím, že práca knihovníka je dnes zložitejšia a že v mnohom musia knihovníci vynaložiť viac úsilia, ako to bolo za mojich čias. Nakoľko som aj ja členkou miestneho odboru a naviac bývalou knihovníčkou, som potešená vždy, keď ma na takéto stretnutia pozvú. Tu sa stretnem s ľuďmi, ktorí ma obohatia a vrátia  späť do sveta kníh. Slová, ktoré zazneli počas jedného stretnutia ma zaujali a nemôžem na ne zabudnúť: „ ... i kniha je jednoduchým, ale účinným prostriedkom pre recept na život, lásku aj úspech v tomto nebezpečnom svete.“  Ďakujem za pozvania a teším sa na ďalšie stretávky pri knihách v našej knižnici.

 

Členka MO MS a bývalá knihovníčka

 

Čítať 344 krát Naposledy zmenené piatok, 26 január 2024 18:28

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!