piatok, 11 február 2011 15:40

Dole sme na sánkach a boboch leteli ani víchor Doporučený

Napísal(a) Emília Simanová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po zimných prázdninách sneh zmizol a my sme zostali smutní, že nám už nevyjde naša plánovaná sánkovačka. Ale „Perinbabka“ nás prekvapila a zoslala  bielu  perinu,  ktorou prikryla celučkú krajinu. Veď nech  si  príroda  poriadne oddýchne a my si zašportujeme.  Tak  sme  sa  vybrali vyzbrojení sánkami, bobami a lopatami  na  neďaleký  kopec  za  „kasárne“.  Ešte  aj slniečko  vykuklo a usmievalo sa. 
Najprv  sme  si  pripravili dráhu, posilnili sme sa olovrantom  a   sánkovačka  sa začala. Deti skúšali a vymieňali si boby, či sánky. Vozili  sa vo dvojiciach i  samotné. Dole sme leteli ako víchor, no po pár jazdách sa málokomu chcelo šliapať do kopca. Vtedy niekto utrúsil:

„Keby  tu  tak bol vlek, ktorý  by  poháňala  solárna  elektrina  na  kopci, mohli by sme sa aj  lyžovať!“  Tie  deti  majú  ale nápady,  však?  Po  krátkom  oddychu  sa    znovu spúšťali z kopca a šantili.
No prišiel čas odchodu domov  a už aj  slniečko ustalo a schovalo sa za kopec. Spustili  sme  sa posledný  raz a v čistom snehu sme všetci zanechali pozdrav anjelov pre Perinbabku“ ako  poďakovanie za bielu perinu. 
Text a foto: Emília Simanová,
vychovávateľka ZŠ s MŠ Jelšava

{jcomments on}

Čítať 3574 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:14

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!