×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/podhradie
JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/hrad/prezident
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/podhradie
There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/hrad/prezident
streda, 19 máj 2010 12:53

Moderný športový stánok pred dokončením v Krásnohorskom Podhradí

Napísal(a) Mgr. Ladislav Mikula
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Šport a aktívny pohyb patria k výbave moderného človeka. Prilákať mladých k účelnému využitiu voľného času, kompenzovať pasívne hodiny strávené pri počítačoch i multimédiách je čoraz ťažšie a náročnejšie. Tobôž vtedy, ak na to nemá adekvátne možnosti a športovo-materiálne zázemie. Je len potešiteľné, že sa aj v našej obci Krásnohorské Podhradie v tomto smere veci posúvajú vpred. Viacúčelové ihrisko, ktoré je tesne pred dokončením, je toho reálnym svedkom.
Naša obec sa zaradí medzi tie, kde začne fungovať moderný športový stánok. Zásluhou vládnej podpory v oblasti rozvoja športu sa realizuje po celom  Slovensku výstavba desiatok športových zariadení.


Obec Krásnohorské Podhradie (ako oprávnený žiadateľ), vypracovala žiadosť na Úrad vlády a jeho splnomocnenca pána Dušana Galisa. Vďaka účinnému lobbingu sa  zámer pretavil do reality ešte v predvianočnom čase.
Obec veľmi prezieravo a štedro zareagovala na väčší variant ihriska  s umelým trávnikom rozmerov 40 x 20 m s tým, že zvýšené náklady uhradí z vlastného rozpočtu. Finančne väčší diel sa  uhrádza z prostriedkov vlády (zhruba 40 000,- €), naša obec spolufinancuje ihrisko sumou zhruba 30 tisíc €. Obec má v kompetencii zabezpečiť realizáciu celého  podložia ihriska, vrátane uloženia drenážnych potrubí, ktoré odvádzajú vodu z objektu. Zároveň sa podujala k úprave  bezprostredného okolia ihriska. Túto časť realizuje firma BEVANY, ktorá vyšla víťazne z verejného obstarávania. Až po kolaudácii podložia nastúpi firma, ktorá v priebehu niekoľkých dní zmontuje povrchovú, finálnu vizáž jednotlivých súčastí ihriska. 
Rozhodnutie o umiestnení plochy padlo po jednaniach komisie výstaby a školstva ešte koncom roka 2009. Prioritu dostal areál základnej školy, vzhľadom na jestvujúce kapacity i možnosti. Zavážilo čo najefektívnejšie využitie športového stánku počas celého dňa, ako aj rad ďalších argumentov  riaditeľa školy v prospech ihriska. Nezanedbateľná je aj otázka ochrany objektu pred možným  poškodením. Prísľub obce na vybudovanie vonkajšieho kamerového systému, ktorý bude neustále monitorovať dianie, nielen na ihrisku, ale aj takmer v celom areáli školy, prevádzkový poriadok ihriska a prítomnosť správcu ihriska dávajú predpoklady k tomu, aby športuchtiví  obyvatelia obce mohli dlhodobo využívať tento dar.
Viacúčelové ihrisko ponúkne priestor na rôzne kolektívne športy. Bude prispôsobené malému futbalu, basketbalu, volejbalu, nohejbalu  i tenisu. Súčasťou ihriska je aj osvetlenie, ktoré umožní športové aktivity mládeže (i tých skôr narodených)  aj vo večerných hodinách.
Potešil aj zámer poslancov  obce prispieť k rekonštrukcii sociálnych priestorov telocvične, ktoré sú už v značne opotrebovanom stave a nezodpovedajú dnešnému hygienickému štandardu. Menším podielom prispeje aj ZŠ zo svojho rozpočtu na zveľadení majetku školy.
Nepochybne priestory školy sa obohatia o nové, funkčné a  estetické prvky a zostane iba na nás, ako budeme schopní i ochotní využívať tieto danosti. Rovnako od nás záleží, ako budeme udržiavať  a chrániť tento komplex v prevádzkyschopnom stave. ŠPORTU ZDAR!
19. máj 2010

Mgr. Ladislav Mikula,
riaditeľ ZŠ Krásnohorské Podhradie

FOTOGALÉRIA:
{gallery}obsah/podhradie{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 4235 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:27

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!