×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/hrad/prezident
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/hrad/prezident
nedeľa, 11 marec 2012 14:42

Hrad Krásna Hôrka podpálili deti, keď si chceli zapáliť cigaretu Doporučený

Napísal(a)
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Spravodajská agentúra SITA vydala v nedeľu 11. marca 2012 správu, podľa ktorej za požiarom hradu Krásna Hôrka na hornom Gemeri sú zrejme dvaja chlapci vo veku 11 a 12 rokov, ktorí sa pokúšali zapáliť si cigaretu. Neopatrným zaobchádzaním však zapálili trávu na hradnom kopci, od ktorej sa vznietila aj národná kultúrna pamiatka. Vyšetrovateľ už v tomto prípade začal trestné stíhanie pre zločin všeobecného ohrozenia. Miesto činu stále skúmajú experti z Kriminalistického a expertízneho ústavu PZ v Košiciach. Informovala o tom košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Strecha najkrajšieho stredovekého hradu zo 14. storočia ľahla popolom v sobotu popoludní. Požiar vypukol okolo trištvrte na jednu a napriek enormnej snahe sa hasičom strechy pokryté dreveným šindľom nepodarilo zachrániť. Zhoreli všetky strechy vrátane interiéru horného gotického hradu. Ostatné vnútorné časti hradného areálu boli zadymené, takže ešte nebolo možné určiť definitívny rozsah škôd.
Minister vnútra tvrdí, že len vďaka rýchlemu zásahu hasičov nezhorel celý hrad. Tí
mali

pred pár rokmi cvičenie práve na Krásnej Hôrke. "Veľmi dobre a rýchlo sa tam vedeli dostať, natiahnuť hadice aj spôsob hasenia," konštatoval Lipšic.
Do záchranných prác sa zapojili záchranné zložky HaZZ, RZP a vojenská posádka VÚ v Rožňave. Na mieste zasahovalo 47 policajtov z jednotlivých policajných zložiek a dva služobné psy. Zasahoval aj vrtuľník letky Ministerstva vnútra SR, 84 príslušníkov HaZZ s dobrovoľníkmi.
Pri incidente sa nezranil žiaden civil. Jeden príslušník HaZZ Rožňava utrpel ľahké zranenie, ktoré si nevyžadovalo ošetrenie. Požiar lokalizovali o 15:30, zásah policajtov potrval do 21:00. Polícia naďalej situáciu monitoruje a objekt stráži, v obci sú posilnené policajné hliadky.
(Zdroj: Pravda)

Fotografie hradu Krásna Hôrka po ničivom požiari

 

Čítať 4951 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:20

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!