×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/majales
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/majales
pondelok, 03 máj 2010 08:45

Pre niekoho začal máj ako mesiac lásky, pre iných obdobie školských majálesov

Napísal(a) MG + L. Mikula
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)
Nástupom mesiaca mája nám skôr narodeným prichádzajú z roka na rok na myseľ slová básne Karla Hynka Máchu: „Byl pozdní večer – první máj – / večerní máj – byl lásky čas. / Hrdliččin zval ku lásce hlas, / kde borový zaváněl háj. / O lásce šeptal tichý mech; / květoucí strom lhal lásky žel, / svou lásku slavík růži pěl, / růžinu jevil vonný vzdech. / Jezero hladké v křovích stinných / zvučelo temně tajný bol, / břeh je objímal kol a kol; / a slunce jasná světů jiných / bloudila blankytnými pásky, / planoucí tam co slzy lásky.
Našim mladším súčasníkom sa týmto mesiacom začína rovnako podobné pekné obdobie – Majálesy. Prvým takýmto z tohtoročných podujatí na hornom Gemeri bol 1. mája 2010 v Krásnohorskom Podhradí. Že stál za to, svedčí aj týchto niekoľko fotografií, ktoré pre Maj Gemer vyhotovili na miestnej ZŠ. K nim riaditeľ Základnej školy Mgr. Ladislav Mikula doplnil nasledovný text:
"Obecný majáles pripravuje každoročne Školská, kultúrna komisia pri OcÚ Krásnohorské Podhradie. Zapájajú sa do neho rôzne organizácie i združenia. Od obce dostávajú  zhruba každý 80 eur, z nich nakupujú materiál do guláša, ktorý pripravujú miestni dôchodcovia, hasiči, poľovníci, futbalisti, vzpierači, motokrosári, Csemadok, združenie Ponte, ako aj združenia v rómskej osade a ochutnávka na rôzny spôsob môže začať ... O kultúrny  program sa tradične postarajú materská škola a hlavne ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským.
Chceli sme tohoročné oslavy ladiť v štýle retro, žiaľ nie všetky naše zámery vyšli podľa našich predstáv. O ozvučenie a dobrú zábavu sa postarala skupina Roads. Vcelku to bola veľmi vydarená akcia, kde sa stretli rodiny a známi a mali si čo povedať."
2. máj 2010
{gallery}kultura/majales{/gallery}
{jcomments on}
Čítať 4158 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:38

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.