×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/muzeum/krmidlo/1
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/muzeum/krmidlo/1
utorok, 22 november 2011 17:11

Pripravili ste aj vy pre vtáčikov na zimné obdobie kŕmidlá? Doporučený

Napísal(a) Mgr. Martina Štullerová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Gemersko-malohontské múzeum v Rimavskej Sobote sa aj tento rok rozhodlo pripojiť k oslavám Európskych dní vtáctva, ktoré sa každoročne usporadúvajú v mesiaci október v Európe a po celom svete. Súťaž predstavuje jednu z foriem kultúrno-výchovných aktivít Gemersko-malohontského múzea a prehlbuje vzťah medzi múzeom a školou.
Tohto roku bol vyhlásený už V. ročník súťaže o „Najkrajšie kŕmidlo“ pre žiakov druhého stupňa základných škôl. Do súťaže sa zapojila aj naša základná škola v Jelšave so žiakmi  VII. C triedy. Kŕmidlo mohlo byť  zhotovené vlastnoručne, alebo za pomoci rodičov, pedagógov alebo kamarátov. Jedinou podmienkou bola jeho funkčnosť.

Žiaci vyrobili  dve  kŕmidlá,  ktoré  boli  vystavené v priestoroch múzea. Súťaž bola vyhodnotená 19. októbra 2011 a  žiaci našej školy obsadili 12. a 13. miesto z celkového počtu 48 súťažiacich. Našim žiakom gratulujeme a ďakujeme im, že prostredníctvom vlastnej iniciatívy upriamili pozornosť na prírodu a na tvory v nej, zvlášť vtáčiky, ktoré sú v zimnom období odkázané na pomoc ľudí.
Mgr. Martina Štullerová
ZŠ s MŠ v Jelšave
Fotografie: Gemersko-malohontské múzeum

Poznámka Maj Gemer: Do 5. ročníka súťaže vypísanej Gemersko-malohontským múzeom v Rimavskej Sobote sa zapojilo v tomto roku 61 žiakov z desiatich škôl z okresov Rimavská Sobota, Revúca a Poltár, ktorí spolu vyrobili 48 kŕmidiel. Porota rozhodla, že prvé miesto získali Lukáš Karvai a Anton Rendek z Reedukačného centra Špeciálnej základnej školy v Čerenčanoch.
{gallery}kultura/muzeum/krmidlo/1{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 3131 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:41

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!