sobota, 21 september 2013 19:35

Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa objavil v kruhu členov Zväzu diabetikov Slovenska

Napísal(a) Milan Kupčo
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Pred asi týždňom, na Rožňavskom jarmoku, kamarátka Božka šepla mi pri pohári burčiaku do uška troška: “Na budúcu sobotu máme guláš akciu v Krásnohorskej Dlhej Lúke. Ak chceš, pozývam ťa“. Nevedel som, „kto my“, ale pozvanie som prijal. V sobotu 21.9. som kamarátku Božku vyzdvihol na Vargovom poli trošku, a spolu sme sa odviezli na miesto stretnutia. V Krásnohorskej Dlhej Lúke, pri penzióne Jasmína už bolo cítiť vôňu praženého mäska. Aké bolo moje prekvapenie, keď som sa dozvedel, že som v kruhu členov Zväzu diabetikov Slovenska – a to Základnej organizácia DIAGEMER Rožňava. O čo väčšie však bolo moje prekvapenie, keď som medzi prítomnými uvidel veľa mojich známych, ako aj samotného predsedu pán Jána Fabiána z Kružnej. Po krátkom privítaní a spoločnej fotografii sme sa poniektorí vybrali na krátku turistickú prechádzku za sprievodu bývalej pani predsedníčky. Popri starom opustenom mlyne – v ktorom podľa legendy sa vraj zjavuje duch obeseného muža, resp. mlynára – sme prišli ku prekrásnej kaplnke Panny Márie, ktorú dali vybudovať ešte potomkovia

Andrássyovcov. Kaplnka stojí presne oproti hradu Krásna Hôrka. Prameň vody, ktorý vyviera pod kaplnkou, je vraj liečivý a uzdravuje hlavne oči. Pri svojej návšteve Rožňavy ho posvätil aj pápež Ján Pavol II. Naše kroky potom viedli ku Krásnohorskej jaskyni, ktorá je známa najvyšším stalagmitom v strednej Európe. A potom už pomalým tempom sme sa vracali do Krásnohorskej Dlhej Lúky. Cestou nás osviežil letný dáždik. Po príchode do penziónu nás čakal nie guláš, ale milé prekvapenie vo forme paprikovo-cesnakovej-podhrdlinovej pochúťky s chlebíkom. Aby nám nebolo ťažko, zapili sme to dobrým páleným – kto mohol – alebo výborným čajíkom. Na guláš sme si ešte trochu počkali – ale stál zato! Vďaka gulášmajstrovi! 

Stretnutie členov ZO DIAGEMER nebolo len oddychové, ale aj tak trochu pracovné. Pán predseda informoval členov o ďalších aktivitách a akciách ZO v tomto roku. Poďakoval sa za účasť, všetkým poprial všetko dobré a pomaly sme sa začali rozchádzať. Ale tu na záver prišlo ešte milé prekvapenie. Členky ZO DIAGEMER schytili do tanca predsedu a poriadne ho vyzvŕtali.
Výborná akcia, dobré počasie. ZO DIAGEMER prajem všetko dobré a členom hlavne pevné zdravie. Možno aj MO MS v Rožňave s touto organizáciu nadviaže kontakt a zorganizuje nejaké spoločné akcie.
Žime život, kým sme tu.
Ing. Milan Kupčo

Čítať 3342 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:08

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!