pondelok, 04 jún 2012 18:50

Nevšedné podujatie MISS PES ROŽŇAVA 2012 v areáli rožňavskej hvezdárne Doporučený

Napísal(a) Mária Hlaváčová
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

MISS PES ROŽŇAVA 2012 - Benefičná akcia na podporu rožňavského útulku - Miesto: Rožňava, areál hvezdárne, Lesná 1. Termín: 9.6.2012 od 11.00 hod.  Organizátor: Gemerské osvetové stredisko (GOS) Rožňava. Spoluorganizátor: Občianske združenie Život je pes.
Nevšedné letné podujatie – pátranie po najväčšom sympaťákovi na netradičnom mieste, v areáli   rožňavskej hvezdárne pripravili organizátori s množstvom zaujímavých, zábavných, ale aj edukačných aktivít pre rožňavských psíčkarov a ich štvornohých  priateľov. V ponuke dňa nebude chýbať veterinárne poradenstvo na vždy aktuálnu tému Lepšia prevencia ako liečba, drobné kadernícke a kozmetické služby či

informácie o adopcii psov z útulku. „Pravdepodobne celoslovenskou novinkou bude naše Psie kino, ktoré uvedie krátke vzdelávacie filmy na tému ako odnaučiť  psa od zlozvykov, spojené s  výkladom odborníka,“ hovorí za organizátorov riaditeľka Gemerského osvetového strediska Mgr. Helena Novotná. Maškrtné psie jazýčky určite si zgustnú na zdravých keksíkoch bez chémie a to priamo z výroby prvej psej pekárne z Košíc.  Pripravené sú rôzne zábavné disciplíny, ktoré keď nezvládne pes, bude to musieť za neho urobiť gazda.
„Budeme hovoriť aj o canisterapii, nebude chýbať ani psí fotoateliér, či milé hračky pre psíkov pripravené klientmi Domova sociálnych služieb Amália v Rožňave.  Nuž, a keďže toto podujatie  sa uskutoční v našom zariadení, na rožňavskej hvezdárni, ponúkame návštevníkom aj virtuálnu prechádzku oblohou po stopách svorky lovca Orióna a skúsime tak vystopovať Veľkého a Malého psa,“ s úsmevom pokračuje riaditeľka Novotná.
Organizátori týmto podujatím chcú predovšetkým podporiť novovzniknutý rožňavský útulok, ale radi by upriamili pozornosť verejnosti na moderné spolužitie človeka a psa. „Som čerstvá psíčkarka, a nestačím sa čudovať, koľko prekážok - skôr zákazov majú majitelia psov v našom meste. Kým v zahraničí sú samozrejmosťou „animal friendly“ hotely, reštaurácie, obchodné domy, dokonca letecké spoločnosti,  či cestovné kancelárie špecializujúce sa na dovolenky so štvornohými priateľmi, v našom meste chýbajú odpadové koše na psie exkrementy. O bezpečnom ohradenom výbehu na sídliskách môžeme tiež len snívať,“ dodáva pani Novotná.
Akcia takéhoto zamerania je prvýkrát organizovaná v Rožňave. Organizátori vyžadujú od majiteľov psov,  aby sa preukázali očkovacím preukazom za účelom overenia platného očkovania a zdravotného stavu. Neodporúčajú však účasť háravým fenám. „Myslíme aj na zábudlivých majiteľov,  preto budeme mať pripravené špeciálne stanovište s miskami s vodou, ale aj sáčky na psí trus.  Veríme, že nám bude priať aj počasie, a tešíme sa na štvornohých chlpáčikov-miláčikov. Na veku, pohlaví, výške, farbe či rase nezáleží. Dôležitá je chuť pomôcť rožňavskému útulku, poradiť sa s odborníkmi a pobudnúť v prírode so štvornohými priateľmi,“ ukončí rozprávanie o pripravovanej akcii MISS PES Rožňava 2012 riaditeľka Gemerského osvetového strediska H. Novotná.
Bc. Mária Hlaváčová

Čítať 2654 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:31

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!