×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/obsah/jelsava/skola
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/obsah/jelsava/skola
štvrtok, 07 júl 2011 14:48

Pri vychádzkach do prírody sme si všimli v akom hroznom stave je naša rieka Muráň Doporučený

Napísal(a) Deti ŠKD Jelšava
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Pri našich vychádzkach do okolitej  prírody sme si všimli, v akom hroznom stave je naša  rieka Muráň. Najmä časť, kde ústi potok Jordán do rieky. Nájdete  tu odpad rôzneho druhu na brehu, v rieke, na okolitých stromoch i v kríkoch. Rozhodli  sme sa  tento  úsek vyčistiť, no bolo nám jasné, že vyčistenie  takéhoto  terénu nezvládneme samy. Požiadali sme o pomoc rodičov,  tí nás podporili a prišli nám ochotne pomôcť. Vyzbrojení igelitovými vrecami, hrabľami a lopatami sme sa dali do práce. Ponachádzali sme  rôzne  veci: konzervy, plasty,  sklo, gumy  z áut,  záclony, oblečenie, spacáky, kabáty, paprčku z prasaťa, hračky, matrace zo sedačky, atď. 


Podarilo sa nám vyčistiť určitý úsek, cca 100 m. Naplnené vrecia s odpadom sme vyhodili do najbližšieho kontajnera. No zostávajúci odpad nenecháme len tak pohodený. Naplánovali sme si ďalšiu brigádu, samozrejme aj s rodičmi, a breh dočistíme.
Naša  prvá  akcia sa  konala  6.5.2011,  v čase  od  15.00  hod. do 17.30 hod. Miesto: Jelšava, pri moste, ktorý vedie na Nandraž na pravo, ľavý breh  rieky Muráň  - úsek od ústia potoka Jordán do rieky, asi 100m v smere  toku rieky. Druhá akcia sa konala  20.5.2011 od 15.00 hod.
Deti ŠKD pri ZŠ s MŠ Jelšava

{jcomments on}

Čítať 2920 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:40

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!