×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/priroda/vylety/hradok
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/priroda/vylety/hradok
štvrtok, 15 september 2011 18:40

Prečo po úspešnom vyčistení jednotlivých úsekov je potok Jordán a Žobrácky potok opäť znečistený odpadom? Doporučený

Napísal(a) Z. Ch.
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Po nedávnych povodniach sa v Jelšave, tak ako v  mnohých slovenských obciach a mestách, začala riešiť zlá situácia na riekach a potokoch protipovodňovými opatreniami. Najvýraznejším problémom u nás sa javilo znečistenie naplaveninami rôzneho druhu na  našich vodných tokoch, v dôsledku čoho dochádzalo k spomaleniu  prietoku vody, čo v kritických daždivých obdobiach predstavovalo jednu z hrozieb vzniku povodní.  Situácia sa riešila vytvorením pracovných príležitostí pre uchádzačov o zamestnanie na predchádzanie  týchto stavov.
Na základe Dohody o poskytnutí príspevku na podporu zamestnanosti na realizáciu opatrení na ochranu pred povodňami a  riešenie následkov

mimoriadnej situácie podľa § 50j zákona č. 5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti, ktorý sa poskytuje zo zdrojov štátneho rozpočtu Slovenskej republiky, boli na základe Zmluvy o dielo so Slovenským vodohospodárskym podnikom (Odštepný závod Banská Bystrica – Správa povodia Slanej Rimavská Sobota) na obdobie od 01. 04. 2011 do 30. 09. 2011 prijatí štyria uchádzači o zamestnanie na manuálne práce. V súvislosti s opatrením na ochranu pred povodňami pracujú od apríla spomínaní zamestnanci na  spevnení svahov zosunutých po vodnej erózii, čistení brehov vodných tokov, odstraňovaní naplavenín, oprave opevnení a brehov potoka Jordán a  Žobráckeho potoka. Súčasťou ich náplne je aj kosenie trávnatých porastov a výrub drevín zasahujúcich do korýt potokov.
Po úspešnom vyčistení jednotlivých úsekov je potok Jordán a Žobrácky potok opäť znečistený odpadom aj napriek tomu, že v meste Jelšava sú na stálych stanovištiach rozmiestnené veľkoobjemové kontajnery na komunálny a separovaný odpad   Aj touto cestou vyzývame obyvateľov, aby odpad neodhadzovali do potoka, ten môže v období dlhodobých dažďov zabrániť prietoku vody v korytách a opäť spôsobiť zaplavenie priľahlých záhrad a dvorov, a tým poškodiť majetok obyvateľov.
Z. CH.

Čítať 3038 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:39

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!