×

Výstrahy

JFolder: :files: Cesta nie je priečinok. Cesta: [ROOT]/images/kultura/den/hvezdaren
×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/kultura/den/hvezdaren
štvrtok, 26 máj 2011 12:59

Prvého júna sa otvoria brány rožňavskej hvezdárne pre každého malého záujemcu o astronómiu Doporučený

Napísal(a) Mgr. Helena Novotná
Ohodnotiť túto položku
(0 hlasov)

Na rožňavskej hvezdárni bude opäť veselo! Pracovníci z úseku astronómie Gemerského osvetového strediska pripravili množstvo zaujímavých aktivít pre deti z príležitosti ich sviatku.
Prvého júna 2011 sa otvoria brány hvezdárne pre každého malého záujemcu o astronómiu.
„Vieme, že počas dňa nie sú optimálne podmienky pre pozorovanie planét, ale Slnko nám za priaznivého počasia ponúka množstvo ojedinelých úkazov. Špeciálnou pozorovacou technikou priblížime škvrny a erupcie na Slnku, zasvätíme deti do tajov helioenergetiky prostredníctvom slnečnej pece, ale sme pripravení aj na nepriaznivé


počasie. Máme nachystané rozprávky s astronomickou tematikou tak pre najmenších škôlkárov, ako aj pre detí základných škôl, “ oduševnene vykladá pracovník GOS Ján Jánošík. Okrem pozorovania Slnka sú pripravené aj ďalšie zaujímavosti. Šikovné a zručné deti majú šancu zostaviť si svoje slnečné hodiny z papiera, najmenšie môžu prejaviť svoju kreativitu oblečením papierového kozmonauta, ale nezabudli sme ani na technicky založených návštevníkov, pretože pre nich je pripravená výstava starých astronomických prístrojov.
Našim darčekom pre každé dieťa je voľný vstup v tento deň.  Máme veľký areál, aktivít je veľa a očakávame zvýšený záujem, preto je potrebné školské skupiny nahlásiť vopred, “ končí rozprávanie Ján Jánošík.
Mgr. Helena Novotná,
riaditeľka GOS

{gallery}kultura/den/hvezdaren{/gallery}
{jcomments on}

Čítať 2650 krát Naposledy zmenené streda, 21 október 2015 10:42

Napíšte komentár

Presvedčte sa prosím, že ste vložili všetky požadované informácie označené hviezdičkou (*) . HTML kód nie je povolený.

Komentáre nesúvisiace s témou nebudú zverejnené!